Maskérky mu povedali, že potrebuje nový oblek: Viktor Vincze to vyriešil po svojom a nikto si nič nevšimol
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Maskérky mu povedali, že potrebuje nový oblek: Viktor Vincze to vyriešil po svojom a nikto si nič nevšimol

Moderátor si uvedomuje, že módny priemysel je jeden z najväčších znečistovateľov životného prostredia a preto ide príkladom.

Viktor Vincze dáva oblečeniu druhú šancu. — Foto: Intagram/viktorvincze

BRATISLAVA 14. augusta – Moderátor Viktor Vincze nerozpráva len o tom, že treba planétu ekologicky odbremeniť, ale veľakrát sa snaží ísť sám príkladom a ukázať, že sa veci dajú robiť aj inak.

V jeho činoch ho podporuje aj jeho manželka Adela. Manželom tak nerobí problém uprednostniť vlaky pred cestou autom a tento spôsob dopravy veľmi radi propagujú. Ak nasadnú do auta, často so sebou brávajú i neznámeho spolujazdca.

Väčšie aj menšie maličkosti dokážu pomôcť prírode a keďže moderátor je „viac na očiach,“ uvedomuje si, že svojím konaním môže ostatných inšpirovať, no je za tým viac. „Sľúbili sme si lásku, teraz to už len dodržiavať. K susedovi, známemu, neznámemu, partnerovi, prírode...k sebe,“ vyznal sa dávnejšie moderátor na sociálnej sieti a tohto hesla sa zjavne ďalej drží.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Naposledy tak urobil vo svojej domovskej televízii, keď v rámci pracovnej prezentácie ukázal, že nepotrebuje nové oblečenie, ale postačí mu k tomu aj oblek z druhej ruky.

„Kostymérky v televízii rozhodli, že potrebujem nový oblek. Takticky som využil zaváhanie, že presne nedefinovali slovo nový, a tak som, čisto technicky, ich zadanie splnil - priniesol som do kostymérne nový kus oblečenia, ktorý tam predtým nebol. No oblek som si kúpil v sekáči. Televízia s tým nemala problémm, a tak som v ňom už aj tento týždeň rovno odvysielal Televízne noviny,“ priznal sa moderátor.

Oblečeniu dáva novú šancu

Viktor tak ukazuje, že veci z druhej ruky môžu ešte poslúžiť a nemusíme neskôr tvoriť nový odpad.Nikto si nič nevšimol, no keď sa naň pozriete poriadne, samozrejme, nie je dokonalý. Ale pýtam sa, no a? Veď ani moje vlasy, tvár, postava, či uzol na kravate nebývajú dokonalé. Dobre, chrup áno, ale preň som si v zubárskych kreslách odtrpel svoje!“

„Neznamená to, že už si nikdy žiaden naozaj nový oblek nekúpim. No aj našim blízkym, priateľom a kolegom dávame druhú šancu. Tak prečo nie občas aj textilu, ktorý by možno smutný skončil niekde na skládke.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Móda znečisťuje životné prostredie

Módny priemysel je jeden z najväčších znečistovateľov životného prostredia. Podľa organizácie Priatelia Zeme tvorí textilný odpad priemerne 4 % zo všetkých odpadov, ktoré vyprodukujeme. Na hlavu každého Slováka do v praxi znamená, že vyprodukujeme ročne približne 4 až 12,6 kg odpadu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Nepotrebuje mať všetko nové

Nebolo to prvýkrát, keď dal moderátor šancu starším veciam, alebo odolal tým novším - aj keď ide o elektroniku. „Prvýkrát v živote si pri predĺžení paušálu neberiem nový telefón. Milovníci inovácií pochopia, prečo je to krok mimo moju komfortnú zónu. Nikdy som si ho nekupoval preto, aby som sa chválil najnovším modelom, ale preto, že ma výsledok technologického pokroku úprimne fascinoval už od základnej školy,“ vysvetlil Vincze.

Štúdia OSN odhadla, že v roku 2016 sme vyhodili 43 miliónov ton elektroniky, čo je hmotnosť približne 4 a pol tisíca Eiffeloviek.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…