Naučte sa v karanténe maľovať: Skupinka umelcov usporiadava zadarmo online kurzy, plátno vám prinesú až domov
Michaela Mäsiarová
Michaela Mäsiarová

Naučte sa v karanténe maľovať: Skupinka umelcov usporiadava zadarmo online kurzy, plátno vám prinesú až domov

Partia profesionálnych maliarov z VŠVU vám pomôže v čase izolácie tráviť voľno maximálne farebne.

Staňte sa počas karantény maliarom. Paint People ponnúkalo online kurzy zadarmo. — Foto: Instagram/Paintpeople

BRATISLAVA 8. apríla - Predstavte si, že idete s priateľmi na drink a pri tom si namaľujete obraz. A nemusíte dokonca ani vedieť maľovať. Aj toto je koncept zážitkového maľovania, ktoré organizuje projekt Paint People, vďaka ktorému dne patria medzi najúspešnejších usporiadateľov podobných akcií. Mimo pandémie ich môžete stretnúť v bratislavskom Starom meste, 3 až 4-krát do týždňa, v rôznych vinárničkách.

sasa
Paint People na akcii v jednej z vinární Foto: Samuel Budaj

 „Na každom takomto maľovaní pre verejnosť, sú dvaja profi maliari z VŠVU. Hlavný maliar vpredu maľuje podľa predlohy a ľudia po ňom opakujú (všetci maľujú rovnaký obraz). Asistujúci maliar chodí pomedzi ľudí, opravuje ich a pomáha im. Maľujeme aj abstraktné veci, kubizmus, liquid art a iné. Tie však robíme bez predlohy,“ opísala proces zážitkového maľovania pre Dobré Noviny Mgr. Júlia Vuľchová MSc., z Paint People.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teambuilding pre firmu Clairos, ktorý sa konal 3. marca. ??Po karanténe máte možnosť opäť prísť nielen na zážitkové maľovanie, ale taktiež sa stretnúť s kolegami a namaľovať si obraz podľa vlastného výberu. ?⠀ ⠀ Ste firma a neviete, kde zorganizovať po karanténe teambuilding? ?⠀ ⠀ Objednať Teambuilding vo vašich priestoroch alebo v jednom z našich podnikoch nad 15 ľudí s PaintPeople je možné zaslaním mailu na info@paintpeople.sk. ☺️???‍??⠀ ⠀ #zazitkovemalovanie #paintpeoplesk #paintpeople #kamvbratislave #kamdomesta #acryl #art #romerovdom #zazitok #event #malba #painting #canvas #fun #atrist #acrylic #oldtown #bratislava #slovakia #karantenaspaintpeople #ruskoniejehanba #somdoma #malujemdoma

Príspevok, ktorý zdieľa PaintPeople (@paintpeople.sk),

Plátno, štetce aj farby vám prinesú rovno pred dvere

Vinárne, či kaviarne sú, žiaľ, na nejaký čas pasé. Umelci z Paint People však našli skvelý spôsob, ako zostať stále aktívni: „V čase pandémie sme sa premiestnili do online priestoru. Robíme živé vysielania na Instagrame a YouTube 4x do týždňa zadarmo. Vzniknutý záznam si ľudia môžu následne pozrieť na našom YouTube. Všetky linky a rozvrh online maľovaní záujemcovia nájdu aj na našom webe,“ prezradila Júlia.

Eshop Paint People vybavil za 3 týždne viac ako 200 objednávok. V Bratislave doručujú do 24 hodín. Hovoríme o plátnach, štetcoch, či farbách, ktoré si môžete zadovážiť, aby ste mohli maľovať cez livestream spoločne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

? S LIVE vysielaním pokračujeme i naďalej a máme obrovskú radosť, ktorú nám robíte VY a vaše krásne výtvory, ktoré nám posielate do správ. ??⠀ ⠀ ??‍♀️ Nezabúdajme, že samotná cesta je cieľ a pri maľovaní to platí dvojnásobne! ??⠀ Preto aj dnes o 15:00 poďme na dve hodiny vypnúť a zrelaxovať.??‍♀️??‍?⠀ ⠀ Tešíme sa na vás. ☺️☀️⠀ ⠀ ⠀ #zazitkovemalovanie #paintpeoplesk #paintpeople #karantena #home #brush #stayhome #acryl #art #romerovdom #zazitok #event #malba #painting #canvas #fun #atrist #acrylic #oldtown #bratislava #slovakia #karantenaspaintpeople #ruskoniejehanba #somdoma #malujemdoma #online #live #japannight

Príspevok, ktorý zdieľa PaintPeople (@paintpeople.sk),

Dnes sa z online aktivity Paint People teší stále viac a viac ľudí, a tak pribudla aj ďalšia možnosť, ako počas izolácie zdokonaliť svoj maliarsky talent: „Tento týždeň ohlásime aj platený online kurz pre skupinku max 4 ľudí, ktorý bude prebiehať cez skype. Live streamy zadarmo budú, samozrejme, pokračovať. A už dnes môžem sľúbiť, že aj po skončení karantény,“ dodáva Júlia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vytvorili sme koncept, aby bola pre vás karanténa príjemnejšia a aby sme si spolu spestrili tieto neľahké časy. ? Pridali sme rozvrh na najbližšie dva týždne a naše LIVE videá pravidelne pridávame aj na náš novovzniknutý YouTube kanál. ?⠀ ⠀ Dobrovoľným príspevkom môžete podporiť spoločnú aktivitu, v ktorej s chuťou pokračujeme i naďalej. Ak by ste mali záujem prispieť a podať pomocnú ruku tomuto projektu akoukoľvek sumou je možné na účet:⠀ ⠀ SK71 0900 0000 0050 7850 7736⠀ ⠀ Ďakujeme. Váš tím PaintPeople. ????‍??⠀ ⠀ ⠀ #zazitkovemalovanie #paintpeoplesk #paintpeople #kamvbratislave #kamdomesta #acryl #art #romerovdom #zazitok #event #malba #painting #canvas #fun #atrist #acrylic #oldtown #bratislava #slovakia #karantenaspaintpeople #ruskoniejehanba #somdoma #malujemdoma

Príspevok, ktorý zdieľa PaintPeople (@paintpeople.sk),

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…