Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím hudbu pre ľudí, ktorí dozrievajú spolu so mnou
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím hudbu pre ľudí, ktorí dozrievajú spolu so mnou

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal hit. O svojich začiatkoch a názoroch na súčasnú hudbu, ale aj o svojom pripravovanom turné nám porozprával legendárny Peter Nagy.

BRATISLAVA 14. augusta - Spevák a člen kapely Indigo je autorom mnohých nezabudnuteľných hitov. Peter Nagy sa hudbe venuje už od útleho detstva a medzi jeho prvé hity patrili skladby ako Profesor Indigo, Aj tak sme stále frajeri či So mnou nikdy nezostárneš. 

„Dva roky po tom, ako sme nahrali skladbu Profesor Indigo, sa z neho zo dňa na deň stal hit a rádiá ho začali hrať. A my sme sa zrazu objavili na prvých priečkach hitparád," spomínal Peter Nagy v internetovom Dobrom rádiu na svoje začiatky. Práve táto pesnička mu pomohla v naštartovaní jeho kariéry.

Skladby plné metafor a skrytých myšlienok

Fanúšikovia dozrievajú podľa speváka spolu s ním. Veľa z nich mu neskôr napísalo, že až s odstupom času pochopili význam danej pesničky. „Ja používam vo svojich skladbách metafory a často je tá hlavná myšlienka niekde v skladbe začarovaná. Moje pesničky vždy odzrkadľujú dobu, súčasné problémy a dianie. Málokedy sú o láske. Zaujímajú ma civilizačné témy. Napríklad v poslednej pesničke 50 žiráf spievam o tom, že príde raz deň, keď nás táto Zem neunesie," hovorí a dodáva, že ho preto najviac zaujímajú témy, ktoré ešte nikto v skladbách nespracoval.

Okrem spievania sa Peter venoval aj foteniu. Je to ďalší umelecký smer, ktorému sa venoval. Po pár rokoch si ale splnil všetky méty a vrátil sa k mikrofónu. Tento rok oslávil krásne jubileum 60 rokov a spolu s kapelou pripravuje aj koncertné turné po Slovensku aj Česku.

Do Dobrého rádia zavítal aj spevák Peter Nagy
Do Dobrého rádia zavítal aj spevák Peter Nagy Foto: Archív: Dobré rádio

Keďže sám vyrastal v Československu, chcel rozdeliť vystúpenia v oboch krajinách. Koncerty sa odohrajú v štyroch slovenských a siedmich českých mestách. Veľkolepé turné odštartuje 2. októbra v Nitre. „V Indigu hrajú skvelí muzikanti, na ktorých sa môžem kedykoľvek spoľahnúť. Momentálne dávame dokopy nový program, ktorý chceme uviesť na našich koncertoch. Určite vytiahneme na vystúpeniach aj staršie klasiky, ktoré od nás fanúšikovia očakávajú. Ale rád hrám aj menej známe a novšie pesničky,"  vysvetľuje.

„Čím má človek viac rokov, tým viac by mal byť nad vecou. Ja mám skladbu s názvom Rozhľadňa, kde spievam o tom, že som si postavil rozhľadňu z kameňov mojich rokov; je čas byť vysoko nad vecou," takouto životnou múdrosťou uzavrel rozhovor slávny spevák v štúdiu Dobrého rádia.

SLEDUJTE NAJVÄČŠIE HITY A POZITÍVNE SPRÁVY NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…