JE TO OFICIÁLNE: Robert Mistrík sa vzdal kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

JE TO OFICIÁLNE: Robert Mistrík sa vzdal kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej

Svoju podporu prezidentskej kandidátke vyhlásil na tlačovej besede. Do prezidentského úradu podľa jeho slov nesmú ísť predĺžené ruky Fica či Mečiara.

Na snímke prezidentskí kandidáti zľava Zuzana Čaputová a Robert Mistrík počas mimoriadnej tlačovej konferencie v Bratislave 26. februára 2019. Robert Mistrík odstúpil z prezidentského súboja v prospech Zuzany Čaputovej. Oznámil to na spoločnej tlačovej konferencii. Hovorí, že sa rozhodol zodpovedne po neľahkej úvahe a na základe informácií, ktoré potvrdili náskok Čaputovej. — Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 26. februára - Robert Mistrík odstúpil z prezidentského súboja v prospech Zuzany Čaputovej. Oznámil to na spoločnej tlačovej konferencii. Hovorí, že sa rozhodol zodpovedne po neľahkej úvahe a na základe informácií, ktoré potvrdili náskok Čaputovej. Mistrík tak dodržal svoj sľub z januára, kedy vyhlásil, že do prvého kola prezidentských volieb pôjde preferenčne silnejší kandidát. Tvrdí, že mu ide o Slovensko a nie o vlastný prospech, a verí, že jeho rozhodnutie prispeje k zmene na Slovensku. Čaputová mu za tento krok poďakovala.

Vyhlasujem jasne a nahlas podporu pani Zuzane Čaputovej. Nejde len o nás dvoch, ale o Slovensko, o nás všetkých. Do prezidentského úradu nesmieme pustiť predĺžené ruky Roberta Fica a Vladimíra Mečiara,“ vyhlásil Mistrík.

Aj stávkové kancelárie favorizujú Čaputovú

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h. Aktuálnou favoritkou volieb je podľa stávkových kancelárií Zuzana Čaputová. Kurz na jej víťazstvo je 1,60, pričom pred Mistríkovým odstúpením to bolo viac ako 2,00. Druhý v poradí je Maroš Šefčovič. 

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…