Na UK bude študovať 115 nových študentov v rámci Erasmus+
TASR
TASR

Na UK bude študovať 115 nových študentov v rámci Erasmus+

Najviac ich prichádza z Portugalska. Za nimi nasledujú študenti z Turecka, Francúzska a Talianska.
Na snímke slávnostné privítanie zahraničných študentov, ktorí strávia na Univerzite Komenského (UK) letný semester v Bratislave 12. februára 2018. Na UK bude v letnom semestri študovať 119 študentov prostredníctvom programu Erasmus+ z 19 krajín Európy. — Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 12. februára (TASR) – Na Univerzite Komenského v Bratislave bude v rámci letného semestra akademického roka 2017/2018 študovať 115 nových študentov prostredníctvom programu Erasmus+. Ako uviedla prorektorka UK pre medzinárodné vzťahy Daniela Ostatníková, študenti pochádzajú z 19 krajín Európy.

Najviac ich prichádza z Portugalska. Za nimi nasledujú študenti z Turecka, Francúzska a Talianska. "Najväčší počet zahraničných študentov bude študovať na Fakulte managementu UK, ale aj na Filozofickej fakulte a Právnickej fakulte," skonštatovala Ostatníková. Dodala, že v ostatných rokoch vidieť výrazný nárast študentov, ktorí prichádzajú študovať na Slovensko. Okrem študentov z krajín EÚ, do Bratislavy pricestovali aj študenti z Ukrajiny a Srbska v rámci rôznych projektov. Letný semester sa začína v pondelok 19. februára, dovtedy sa budú mladí ľudia zo zahraničia s krajinou zoznamovať a zvykať si na nové podmienky.

"Môj priateľ bol na Slovensku a páči sa mi váš jazyk," povedala Cornelia z Viedne s tým, že sa chce slovenčinu aj naučiť. Podľa jej ďalších slov na Slovensku bola už pred troma rokmi na prázdninách. '' Na UK prišiel študovať aj Sebastian z Nemecka, ktorý sa chce tiež naučiť niečo po slovensky a okrem štúdia chce aj cestovať. "Chcel som mať trošku viac času na cestovanie a spoznať Slovensko lepšie. Lákala ma aj Bratislava ako mesto a blízkosť Rakúska a Maďarska," uviedol Dávid z Českej republiky, ktorý prišiel študovať do Bratislavy geografiu. Slovensko si vybral na základe odporúčania kamaráta, ktorý študoval v hlavnom meste vlani.

"V zimnom semestri študovalo na UK 350 zahraničných študentov," povedala Ostatníková. Z nich zhruba sto zostáva v Bratislave na celý akademický rok. "Mnohí z tých, ktorí prídu k nám na jeden semester, si to rozmyslia a požiadajú aj o ďalší semester pobytu," vysvetlila prorektorka. Opačným smerom idú študenti z UK. V tomto akademickom roku je ich 600, najviac mladých ľudí do zahraničia vyslala Fakulta managementu.

Už ste čítali?

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…