Na UK bude študovať 115 nových študentov v rámci Erasmus+
TASR
TASR

Na UK bude študovať 115 nových študentov v rámci Erasmus+

Najviac ich prichádza z Portugalska. Za nimi nasledujú študenti z Turecka, Francúzska a Talianska.
Na snímke slávnostné privítanie zahraničných študentov, ktorí strávia na Univerzite Komenského (UK) letný semester v Bratislave 12. februára 2018. Na UK bude v letnom semestri študovať 119 študentov prostredníctvom programu Erasmus+ z 19 krajín Európy. — Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 12. februára (TASR) – Na Univerzite Komenského v Bratislave bude v rámci letného semestra akademického roka 2017/2018 študovať 115 nových študentov prostredníctvom programu Erasmus+. Ako uviedla prorektorka UK pre medzinárodné vzťahy Daniela Ostatníková, študenti pochádzajú z 19 krajín Európy.

Najviac ich prichádza z Portugalska. Za nimi nasledujú študenti z Turecka, Francúzska a Talianska. "Najväčší počet zahraničných študentov bude študovať na Fakulte managementu UK, ale aj na Filozofickej fakulte a Právnickej fakulte," skonštatovala Ostatníková. Dodala, že v ostatných rokoch vidieť výrazný nárast študentov, ktorí prichádzajú študovať na Slovensko. Okrem študentov z krajín EÚ, do Bratislavy pricestovali aj študenti z Ukrajiny a Srbska v rámci rôznych projektov. Letný semester sa začína v pondelok 19. februára, dovtedy sa budú mladí ľudia zo zahraničia s krajinou zoznamovať a zvykať si na nové podmienky.

"Môj priateľ bol na Slovensku a páči sa mi váš jazyk," povedala Cornelia z Viedne s tým, že sa chce slovenčinu aj naučiť. Podľa jej ďalších slov na Slovensku bola už pred troma rokmi na prázdninách. '' Na UK prišiel študovať aj Sebastian z Nemecka, ktorý sa chce tiež naučiť niečo po slovensky a okrem štúdia chce aj cestovať. "Chcel som mať trošku viac času na cestovanie a spoznať Slovensko lepšie. Lákala ma aj Bratislava ako mesto a blízkosť Rakúska a Maďarska," uviedol Dávid z Českej republiky, ktorý prišiel študovať do Bratislavy geografiu. Slovensko si vybral na základe odporúčania kamaráta, ktorý študoval v hlavnom meste vlani.

"V zimnom semestri študovalo na UK 350 zahraničných študentov," povedala Ostatníková. Z nich zhruba sto zostáva v Bratislave na celý akademický rok. "Mnohí z tých, ktorí prídu k nám na jeden semester, si to rozmyslia a požiadajú aj o ďalší semester pobytu," vysvetlila prorektorka. Opačným smerom idú študenti z UK. V tomto akademickom roku je ich 600, najviac mladých ľudí do zahraničia vyslala Fakulta managementu.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…