Minister Á. Érsek rozširuje spoluprácu s predsedami VÚC
TASR
TASR

Minister Á. Érsek rozširuje spoluprácu s predsedami VÚC

Predsedovia VÚC tlmočili ministrovi dopravy najvážnejšie problémy, ktoré trápia obyvateľov v krajoch.

Na snímke v popredí minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek, zľava v pozadí predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, predsedkyňa Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter počas tlačového brífingu po skončení rokovania k témam Pôsobnosť rezortu dopravy a výstavby, 8. februára 2018 v Bratislave. — Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 8. februára (TASR) – Minister dopravy a výstavby (MDV) SR Árpád Érsek (Most-Híd) vo štvrtok absolvoval úvodnú sériu rokovaní s novozvolenými predsedami vyšších územných celkov (VÚC). Na základe toho by sa mala rozšíriť spolupráca medzi ministerstvom a županmi.

Diskutovali o štádiu jednotlivých projektov a predsedovia VÚC predostreli ministrovi problémy z oblasti dopravy, ktoré trápia obyvateľov v jednotlivých krajoch.

Rezort dopravy takýmto krokom otvára dvere predstaviteľom krajov na spoluprácu. "Dnes sme sa dohodli, že budeme spoločne postupovať pri rozvoji infraštruktúry v krajoch. Súčasne máme v pláne posilniť spoluprácu medzi ministerstvom a krajmi aj na odbornej úrovni. Išlo o úvodné stretnutie a ďalej sa stretneme v regiónoch, prípadne opäť na ministerstve," konštatoval Érsek.

Predsedovia VÚC tlmočili ministrovi dopravy najvážnejšie problémy, ktoré trápia obyvateľov v krajoch. "Doprava je naozaj tŕňom v päte všetkých regiónov," zdôraznila predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. Rozhovory sa podľa Érseka týkali predovšetkým výstavby diaľnic, ciest prvej triedy, rekonštrukcií, ale aj železničnej dopravy a cestovného ruchu.

"Spomenuli sme všetky najpálčivejšie otázky týkajúce sa kolabujúcej dopravy v Bratislavskom kraji," uviedol bratislavský župan Juraj Droba, pričom dodal, že hovorili aj o dopravnom železničnom uzle v Bratislave, nových staniciach, rozširovaní diaľnice D1, o štvorprúdovej Seneckej ceste aj o rozširovaní električkovej trasy v Petržalke či zvážení osobnej dopravy po rieke Dunaj.

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka pripomenul, že práve tento región najviac trpí nedostatkom infraštruktúry. "Som rád, že dnes pán minister vydal taký pozitívny signál a budeme pokračovať ďalej v spolupráci. Košický kraj čaká a je nápomocný," priblížil.

Ján Lunter, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja, dal ministrovi do pozornosti aj témy vlakovej dopravy v regióne, ktoré sú podľa neho veľmi dôležité, a tiež postup pri prácach na R2. "Sme veľmi radi, že sme sa dozvedeli, že tie termíny sa posúvajú k výsledkom," uviedol Lunter.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…