Ako zariadiť detskú izbu pre chlapca?
Inzercia
Inzercia

Ako zariadiť detskú izbu pre chlapca?

Detským izbám pre chlapcov nie je venovaná dostatočná pozornosť. Vieme veľa o tom, ako vybaviť izbičky pre dievčatá, ale kde vziať inšpiráciu pre zariadenie detských izieb pre chlapcov? Nebojte, inšpirácie je všade dosť. Poďme si povedať, ako vybaviť chlapčenskú izbu, aby bola hravá, praktická a nechýbal jej šmrnc.

DETSKÁ IZBA TWIN - BIELA / ZELENÁ — Foto: detsky-nabytok.eu

Ako vymaľovať detskú izbu pre chlapca?

Základom všetkých detských izieb sú farby. Je dôležité, aby sa chlapci vo svojom brlohu cítili dobre, preto výber farieb nechajte na nich. Nič sa však nemá preháňať, preto steny izby nenatierajte vo farbe detského nábytku. Naopak, skúste sa pohrať s kontrastmi! Typickú chlapčenskú farbu, ako je modrá, zelená a červená, môžete skombinovať s univerzálnou farbou ako je biela, sivá a hnedá. Pri maľovaní popustite uzdu fantázii. Jednu zo stien môžu zdobiť pruhy natreté výraznejšou farbou, samolepky, alebo tapety s obľúbenými animovanými hrdinami.

ŠTUDENTSKÁ IZBA NINA I GRAFIT / ENIGMA
ŠTUDENTSKÁ IZBA NINA I GRAFIT / ENIGMA Foto: detsky-nabytok.eu

Nábytok do detskej izby pre chlapcov

V chlapčenských izbách sa musí počítať s neporiadkom. Ak budete pri výberu nábytku do chlapčenskej izby myslieť na úložný priestor, bude potom ľahšie udržiavateľná. Chlapci sa rovnako ako dievčatá nezaobídu bez šatníkovej skrine, komody, písacieho stola a postele so zásuvkami. S dieťaťom rastie aj jeho počet vecí, preto u chalanov platí pravidlo "čím viac úložného miesta, tým menej viditeľného neporiadku". Aktuálna ponuka detských izieb pre chlapcov je čím ďalej pestrejšia. Vyberať môžete z vopred pripravených nábytkových zostáv, alebo siahnuť po jednotlivom nábytku. Medzi obľúbenú kombináciu farieb nábytku do chlapčenských izbičiek patrí aktuálne sivá a imitácia kameňa (viď obrázok vyššie i nižšie).

DETSKÁ IZBA HIPHOP II - POPOLAVÁ / BETÓN
DETSKÁ IZBA HIPHOP II - POPOLAVÁ / BETÓN Foto: detsky-nabytok.eu

Pri zostavovaní chlapčenskej izby sa radšej vyhnite rôznym typom regálov a regálových zostáv. Väčšina chalanov nerada utiera prach, takže táto užitočná, ale nezáživná činnosť by zostala pravdepodobne na vás. Pokiaľ máte doma zberateľov predmetov, odporúčame nahradiť detské police a regály presklenými vitrínami, ktoré uchránia modely áut či lietadiel pred nepríjemnými nečistotami. Zároveň budú chrániť exponáty pred mechanickým poškodením, čo vaši synovia isto ocenia.

Chcete, aby izbička vydržala vášmu chlapcovi až do jeho dospievania? Vyberajte nábytok do detskej izby v univerzálnej farbe! Detský nábytok v bielej farbe, či vo svetlom dekore, môžete počas rokov pomocou doplnkov štylizovať do aktuálne obľúbené farby vášho syna, aj keď nevymeníte nábytok. Pokiaľ byste časom chceli nábytok predsa len vymeniť, doporučujeme nevybavovať izbyčku nábytkom z masívu, ale lacným detským nábytkom, ktorý vám nebude ľúto vyhodiť.

ŠTUDENTSKÁ IZBA NINA II GRAFIT / ENIGMA
ŠTUDENTSKÁ IZBA NINA II GRAFIT / ENIGMA Foto: detsky-nabytok.eu

Mať na výber, to je vec! Zvoľte si komplet celú detskú izbu, alebo si vďaka variabilite programov v ponuke nášho e-shopu vyberte len také kusy nábytku, ktoré naozaj využijete. Doplňte existujúcu detskú izba napríklad praktickou komodou, ktorá izbu zútulní.

A čo vy, premýšľate o zariadení detskej izby pre chlapcov? Príďte sa inšpirovať na Detsky-nabytok.eu.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…