Dobré noviny

Vyzeralo to, ako keby z mora vytiahla len kopu smetí. Pohotová žena si všimla, že v skutočnosti ide o priškrtenú korytnačku
Naskytol sa jej smutný pohľad. Žena, ktorá postávala na pláži, zahliadla v diaľke kopu smetia. Keď zaostrila, uvidela, že v zhluku odpadu je uviaznutá korytnačka. Neváhala, pribehla k bezmocnému stvoreniu a začala ho postupne vyslobodzovať z rybárskych sietí a plastu. Korytnačka bola doslova priškrtená a nylónové vlákna sa jej nepríjemne zarezávali pod krk. Žena ich opatrne odstránila. Korytnačka, ktorá sa mohla opäť voľne hýbať, sa razom rozbehla k oceánu. Nielen ona, ale aj hrdinská žena mala z tohto okamihu veľkú radosť. Na rozlúčku ju ešte pohladkala a potom sa už len prizerala, ako mizne v šírom mori.


Chcete na jar pomôcť včelám? Nechajte púpavy na pokoji
Opeľovače sú neoddeliteľnou súčasťou zdravých ekosystémov, napriek tomu ich stále ubúda. Stále však existujú spôsoby, ako im môže každý z nás pomôcť.


Adele po dlhej dobe opäť na javisku. Zmenená si na kamarátkinej svadbe zaspievala svoj najväčší hit
Video zachytáva moment, keď si Adele zaspievala spoločne so svojou kamarátkou jej najväčší hit. 


Len 16-ročná Alica prišla na kasting nervózna, no keď začala spievať, ihneď oslnila porotu aj divákov
V nedeľu odštartovala premiérová epizóda novej série SuperStar. Spevácke výkony hodnotí Monika Bagárová, Patricie Pagáčová, Leoš Mareš, Marián Čekovský a Pavol Habera. Niektorí účastníci súťaže porotcov pobavili, iní zas očarili. Príkladom je len 16-ročná Alica Urcikánová, ktorá zaspievala hit Toxic od Britney Spears. Na kasting prišla vystresovaná, no keď začala spievať, porotcovia boli presvedčení, že jej krásny hlas chcú počuť aj v ďalších kolách. Už v prvých sekundách, keď začala spievať, mali pravdepodobne viacerí fanúšikovia SuperStar zimomriavky. Jej hlas si zamilujete aj vy.


Psy dokázali odhaliť zákerného škodcu stromov skôr ako ktorýkoľvek ľudský vynález. Ušetria tak miliardy
Psy dokázali chorý strom identifikovať po dvoch týždňoch od jeho napadnutia s presnosťou 99 percent. Doteraz jediná schválená metóda testov založená na vzorke DNA bola v tom istom čase úspešná len na 3 percentá.


Chlapec si sadol v centre mesta za klavír a o pár minút sa život okolo neho celkom zastavil
Pokojne sa usadil a začal hrať na klavíri. Mladík má len 12 rokov, no na verejnosti vystupoval už niekoľkokrát.


Deti to vedia najlepšie: Takto krásne opísali, čo je podľa nich láska
Ich odpovede vás chytia za srdce.


Uplynulo 60 rokov odvtedy, čo prvá ponorka oboplávala Zem bez vynorenia
Osemdesiatštyri dní, teda do 10. mája, sa plavila bez toho, aby sa vynorila na morskú hladinu. Za ten čas preplávala pri priemernej rýchlosti 18 uzlov viac ako 41.000 námorných míľ, čo sa predtým nikdy nikomu nepodarilo.


Marína nebola jediná, ktorá prežila osudovú lásku. Toto sú najväčšie príbehy lásky slovenskej histórie
Marína nebola jediná, ktorá si prežila svoju osudovú lásku. O láskach týchto slovenských velikánov ste možno ani nevedeli.


Najviac párov sa rozíde pred Valentínom. Toto ste o sviatku zamilovaných nevedeli
Páry by si nemali prejavovať lásku len 14. februára, ale počas celého roka.