Dobré noviny

Britský princ Charles – budúci kráľ a vášnivý biofarmár
Má vlastnú, dnes už legendárnu a svetoznámu farmu Duchy Home Farm, ktorá sa rozkladá okolo jeho vidieckeho sídla Highgrove v anglickom grófstve Gloucestershire.


Omše za obete a zranených z útokov v Španielsku odslúžia v Barcelone
Ako dnes informoval denník La Vanguardia, omša v Barcelone sa bude slúžiť v katalánčine, španielčine, taliančine, francúzštine a angličtine.


Princ Harry by mal čoskoro oznámiť zasnúbenie s Meghan Markleovou
Meghan Markleová je, rovnako ako jej nádejný manžel Harry, aktívna v charite a do kráľovskej rodiny údajne veľmi dobre zapadla.


Diana, princezná z Walesu, bola jednou z najznámejších žien sveta
Diana, prezývaná aj Lady Di, rodným menom Diana Frances Spencerová, sa narodila 1. júla 1961 v  Sandringhame vo východoanglickom grófstve Norfolk v aristokratickej rodine.


Útoky v Španielsku: Tisíce ľudí, kráľ aj premiér si pripomenuli obete a urobili veľké gesto mieru
Obrad s minútou ticha v Barcelone sa uskutočnil v blízkosti miesta, kde vodič bielej dodávky začal vo štvrtok večer útok.


Ruskí kozmonauti na ISS úspešne vypustili do vesmíru päť nanodružíc
Družicu zostrojili študenti polytechnickej univerzity v meste Tomsk. Účelom tohto experimentu je zistiť, či súčasti družice vyrobené 3-D tlačiarňou vydržia vo vesmírnom prostredí.


Oslavujeme Svetový deň humanitárnej pomoci
V kampani v roku 2017 OSN zdôraznila, že ozbrojené konflikty sú ťažkou skúškou pre obyvateľov. Civilisti trpia v dôsledku konfliktov, musia sa ukrývať a útekom si zachraňovať život.


Stovky ľudí postihnutých ničivými záplavami zachránila skupina slonov
Zachránili asi 600 bezradných ľudí, ktorí by sa inak zo zaplavenej oblasti ani nedostali.


Japonská princezná Mako v septembri oznámi zásnuby s neurodzeným mužom
Termín bol preložený začiatkom júla, keď južný ostrov Kjúšú zasiahli zosuvy pôdy a prudké povodne, ktoré si vyžiadali 36 mŕtvych a päť nezvestných.


Saudská Arábia pustí katarských veriacich na púť Mekky
Púť do Mekky je jedným z piatich pilierov moslimskej viery a každý moslim by ju mal vykonať aspoň raz za život. Tohtoročný hadždž potrvá od 30. augusta do 4. septembra.