Dobré noviny

Prúdy štartujú letnú časť Best Of Tour 2018
Spevák, skladateľ a textár Pavol Hammel venuje turné pamiatke svojim kolegom Mariánovi Vargovi a Fedorovi Frešovi, ktorý odišiel do hudobného neba len pred niekoľkými dňami.


Detský folklórny súbor Kornička reprezentuje Slovensko na Taiwane
Repertoár, ktorý mladí folkloristi z Trenčína priviezli na festival, pozostáva najmä z ľudových piesní trenčianskeho regiónu a širšieho okolia.


Film skupiny Beatles Yellow Submarine má 50 rokov
LP platňa Yellow Submarine vyšla päť mesiacov po premiére filmu a v anglickom rebríčku albumov sa vo februári 1969 dostala na tretie miesto, v Spojených štátoch získala piatu pozíciu.


Vyšetrovací výbor v Rusku potvrdil pravosť pozostatkov cárskej rodiny
Podľa záverov genetickej expertízy sedem z 11 objavených pozostatkov patrí členom jednej rodiny - matke, otcovi, štyrom dcéram a synovi.


Sto rokov uplynulo od tragédie posledného ruského cára Mikuláša II.
Po streľbe ich mnohonásobne dobodali bajonetmi a okradli o šperky. Smutnému koncu sa nevyhli ani traja členovia služobníctva a rodinný lekár. Cár mal vtedy 50 rokov.


IMT Smile prekonali samých seba: Na amfiteátre prilákali 31 tisíc ľudí
Záverečný koncert turné v sobotu 14. júla v nitrianskom amfiteátri uzavrel päticu megaúspešných koncertov, všetkých päť zastávok kapela odohrala pred vypredaným hľadiskom.


Zázrivské dni ponúknu program plný folklóru, tradícií či remesiel
Nedeľný program sa začne slávnostnou svätou omšou v tamojšom rímskokatolíckom kostole, po ktorej sa ulicami vyberie ľudový krojovaný sprievod.


Súťaž mladých slovenských výtvarníkov Maľba 2018 pozná 20 finalistov
Vyhodnotenie bude známe koncom septembra a trom najlepším udelia finančnú odmenu vo výške 10.000, 6500 a 3500 eur.


Jitka Zelenková oslávi 50 rokov na scéne novým albumom
Vyjde v októbri a bude obsahovať prevažne slávne americké piesne, doplnené i o niekoľko pôvodných skladieb. Zložili ich Antonín Gondolán a Lev Rybalkin.


Na 27. hudobnom festivale Janáček a Luhačovice je aj slovenská účasť
V programe začínajúceho 27. ročníka festivalu Janáček a Luhačovice odznejú do 20. júla ďalšie diela tohto autora aj ďalších svetoznámych skladateľov.