Dobré noviny

Nominácie na ocenenie Roma Spirit 2017 sú známe
Slávnostné odovzdávanie ocenení Roma Spirit 2017 bude 26. novembra, a to v kategóriách: mimovládna organizácia, obec a mesto, spoločnosť a zamestnávateľ, médiá, kultúra, osobnosť a čin roka.


Dokument o pôrodoch na Slovensku uvedú na festivale dokumentov
Lístky na premiéru filmu o pôrodoch na Slovensku sa vypredali za jeden deň, festival preto pridáva ďalšiu projekciu v utorok 17. októbra.


Spievankovo videlo počas prvého víkendu vyše 28.000 divákov
Tvorcom snímky teda vyšla ambícia priniesť na plátna kín rozprávku, ktorá sa od predošlých titulov projektu Spievankovo odlišuje filmovejším spracovaním a veľkolepejším vizuálom.


V divadle Ticho a spol. hrá Jana Lieskovská svoju prvú monodrámu
V hre Jašek vystupuje slovenská herečka hodinu a štvrť. S úsmevom dodáva, že je to jej osobný rekord byť stále aktívna na javisku.


Dosky 2017 získala inscenácia Arsilda Opery SND
Ocenenie za najlepší ženský herecký výkon získala Lucia Korená za postavu Anny Frankovej v inscenácii Anna Franková Nového divadla Nitra.


Ľudia si dnes v Nitre môžu pozrieť, ako sa žilo na Veľkej Morave
Život vo Veľkomoravskej ríši dnes priblíži podujatie Veľkomoravské reminiscencie, ktoré sa koná od 13.00 h v hale pri kostole sv. Gorazda v Nitre.


Nová kniha o obrazoch poučí a zabaví všetkých návštevníkov galérie
Publikácia z vydavateľstva Slovart informuje, aký je abstraktný či iný obraz, čo je perspektíva, náznak, reprodukcia, lettrizmus, tvar alebo zátišie, ktoré sú teplé a studené farby.


Aglomerácia Lille sa v roku 2020 stane svetovou metropolou dizajnu
Svetová organizácia pre dizajn každé dva roky volí svetové hlavné mesto dizajnu, aby takto propagovala účelné a úžitkové využitie dizajnu a stimulovala i miestnu ekonomiku a iné oblasti.


Košický zlatý poklad vyhral Adrián Ondov so skladbou Negatíva
O výsledku finálovej dvanástky rozhodovala porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Viktória Vargová, Juraj Vančík, Jindřich Bardon, Richard Jajcay a riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.


Najlepší slovenský dokument na festivale Jeden svet je od Z. Piussi
Slovenská dokumentaristka v dokumente sleduje názory a konanie ľudí, ktorí sa v rokoch 2015 a 2016 rozhodli u našich západných susedov aktívne reagovať na vtedy kulminujúcu migráciu do krajín Európy