Centrum voľného času v Komárne je presťahované do nových priestorov
TASR
TASR

Centrum voľného času v Komárne je presťahované do nových priestorov

Náklady spojené s presťahovaním CVČ do nových priestorov sú vo výške 22.269,97 eura.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Branislav Račko

Komárno 3. mája (TASR) - Centrum voľného času (CVČ) v Komárne je v týchto dňoch už presťahované v nových priestoroch na Námestí gen. Klapku. Ako TASR informoval hovorca Mestského úradu v Komárne Róbert Králik, CVČ svoju činnosť prerušilo z dôvodu sťahovania na jeden mesiac od 27. marca do 27. apríla, keď opäť slávnostne otvorilo svoje brány.

Za pomoci mesta Komárno, ktoré na jeho činnosť prispieva ročne sumou 136.700 eur, sa CVČ nasťahovalo do zrekonštruovaných priestorov. "Náklady spojené s presťahovaním CVČ do nových priestorov sú vo výške 22.269,97 eura. Tie sa čerpali z Programového rozpočtu mesta na rok 2017 z programu Školstvo – CVČ. V rámci toho sa vykonala prestavba administratívnej budovy na priestory CVČ," povedal Králik.

Stavebné úpravy prispeli k obnove budovy a ku zvýšeniu kapacity sociálnych zariadení. "Tie pozostávali z búrania a domurovania priečok a otvorov v priečkach po vybúraní niektorých oceľových zárubní, výmeny podlahových krytín, dlažby, obnovy a vytvorenia hygienických miestností, náterov a maľby vnútorných stien a stropov v celom objekte, výmeny starých nevyhovujúcich svietidiel a vypínačov, opravy vnútornej kanalizácie a vodovodu, opravy vykurovacieho systému či výmeny kanalizačných prípojok vo dvore. Cena týchto prác bola vo výške 65.650,27 eura s DPH," dodal.

CVČ v Komárne je inštitúcia, ktorá má v meste už dlhoročnú tradíciu. "Vyše 50 rokov sa snaží zaujať svojou širokou ponukou mládež aj dospelých mesta a okolia. V rokoch 1955 až 1956 vznikol Okresný dom pionierov a mládeže, odvtedy prešla práca s mladými veľkými zmenami. Snahou bolo zaujať novými spontánnymi aktivitami na využívanie voľného času, pričom tie boli špecifikované do troch okruhov. Išlo o propagáciu činnosti na miestnej, regionálnej a celoštátnej úrovni. Viacero objektov slúžilo ako jeho pôsobisko, patrili medzi ne Partizánsky dom Karola Šmidkeho na Ulici G. Steinera, Historický dom Timoteus, Mariánum, Materská škola Eötvösa a napokon budova na Rozmarínovej ulici, odkiaľ sa teraz presťahovala do priestorov budovy na Námestí gen. Klapku," vysvetlil hovorca.

CVČ má celkom 515 klientov, z toho 478 detí a 37 dospelých, 11 zamestnancov, sedem pedagógov a štyroch technicko-hospodárskych pracovníkov. "Jeho činnosť je veľmi bohatá, zastrešuje 30 naplánovaných záujmových útvarov v štyroch oddeleniach. Sú medzi nimi napríklad jazykové útvary a hry, športové útvary, tanečné útvary, kluby pre matky s deťmi, Montessori klub, Drobček, Kuckó, BabaMamagym, kreatívna Odysea mysle, pričom tohtoročnou novinkou je technické vzdelávanie detí v krúžku Legománia," ukončil.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…