Aké slnečné okuliare vás ochránia pred silnejúcim slnkom?
Dobré noviny
Dobré noviny

Aké slnečné okuliare vás ochránia pred silnejúcim slnkom?

Je známe, že aj napriek mnohým blahodarným účinkom, ktoré slnečné lúče majú na celkové psychické ako aj fyzické fungovanie organizmu, pre zrak môžu byť tieto účinky veľmi nežiadúce. Ako spoľahlivo ochrániť svoj zrak pred slnečnými lúčmi?

Posledné dni plné slnka a príjemných teplôt jednoznačne ohlasujú príchod jari. Pomaly odkladáme teplé kabáty a v šatníkoch pripravujeme priestor pre naše obľúbené kúsky jarného oblečenia. Okrem trendového šatstva sú nenahraditeľnou súčasťou našej jarnej výstroje aj slnečné okuliare.  Tomu, na čo by ste určite pri výbere slnečných okuliarov nemali zabúdať ako aj otázke súčasných trendov, sa budeme venovať práve v tomto článku.

V dnešnej dobe sú slnečné okuliare veľmi obľúbeným módnym doplnkom všetkých vekových kategórii. Obrovský výber rôznych tvarov a farieb nám umožňuje, aby sme si zvolili kúsok presne podľa nášho štýlu.  Nie je nezvyčajné, ak v našej jarnej výbave kraľuje  nie jeden, ale hneď niekoľko kúskov štýlových slnečných okuliarov, ktoré kombinujeme podľa najrôznejších požiadaviek.

Výber štýlových doplnkov v podobe slnečných okuliarov je takmer nedozerný. Ako ste na tom vy? Preferujete štýlové pilotky, obrovské tmavé sklá alebo ležérne a skôr nenápadnejšie typy? Odhliadnuc od toho, či máte svoj konkrétny typ spoľahlivo overený alebo výber jednoducho nechávate otvorený, môže byť pre vás tou pravou inšpiráciou aj nasledovné odporúčanie. Tak ako pri výbere iných doplnkov, aj v tomto prípade platí stará známa pravda, že správnosť vašej voľby jednoznačne potvrdí alebo vyvráti jednoduchý pohľad do zrkadla. Nesmieme tiež zabúdať  na náš aktuálny vnútorný pocit, ktorý je snáď tým najlepším kompasom.

Aj napriek tomu, že na trhu s týmto artiklom môžeme zaznamenať nespočet rôznych kúskov, predsalen poznáme jeden, ktorý sa v súčasnosti teší obrovskej obľube. Skôr ako o obľube by sme však mohli hovoriť o neutíchajúcom ošiali, ktorý na poli snečných okuliarov spôsobil v posledných mesiacoch takzvaný štýl wayfarer. Jedinečná kombinácia retro dizajnu, najrôznejších farieb a kvalitného materiálu spôsobila, že okuliare Wayfarer sa dnes tešia rovnakej popularite ako v šesťdesiatych rokoch minulého storočia.

Okrem okrasnej funkcie tohto obľúbeného módneho doplnku by sme však jednoznačne nemali zabúdať ani na dôležitú funkciu ochrany nášho zraku. Je známe, že aj napriek mnohým iným blahodarným účinkom, ktoré slnečné lúče majú na celkové psychické ako aj fyzické fungovanie organizmu, pre zrak môžu byť tieto účinky veľmi nežiadúce. Spoľahlivú ochranu nám môžu zabezpečiť práve kvalitné slnečné okuliare. Určite preto nezabúdajte počas jarných dní plných slnka chrániť váš zrak, napríklad aj pomocou štýlových okuliarov Wayfarer.

okuliare wayfarer

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…