Klientske centrum v Leviciach zrejme otvoria v treťom kvartáli 2018
TASR
TASR

Klientske centrum v Leviciach zrejme otvoria v treťom kvartáli 2018

V Leviciach sa pracuje s viacerými alternatívami.

Klientske centrum v Leviciach pravdepodobne spustí svoju činnosť v treťom kvartáli 2018 v priestoroch Okresného úradu v Leviciach. Levice, 27. apríla 2017. — Foto: TASR - Andrej Budai

Levice 27. apríla (TASR) - Moderné kontaktné a administratívne miesto pre občanov, ktoré predstavuje priestor a miesto prvého kontaktu fyzických a právnických osôb so štátnou správou, takzvané klientske centrum (KC) v Leviciach pravdepodobne začne svoju činnosť v treťom kvartáli roku 2018. TASR o tom informoval prednosta Okresného úradu (OÚ) v Leviciach Igor Éder.

Podľa jeho ďalších slov otvorenie KC je súčasťou vládneho programu budovania KC, ktorý prebieha v súvislosti s vykonávaním reformy miestnej štátnej správy známej pod názvom ESO, teda efektívna, spoľahlivá a otvorená štátna správa. "Vybudovanie KC je jednou z priorít OÚ v Leviciach na nadchádzajúce obdobie. Ministerstvo vnútra (MV) SR má s budovaním podobných projektov bohaté skúsenosti, preto sa máme možnosť oprieť o overenú prax a jej implementáciu do jednotlivých regiónov," vyjadril sa Éder.

V Leviciach sa pracuje s viacerými alternatívami. Je však nevyhnutné, aby koncepcia projektu KC korešpondovala nielen s časovým a finančným plánom MV SR, ale aby spĺňala všetky štandardy dostupnosti a efektivity KC aj vzhľadom na regionálne špecifiká. "Klientskych centier v plnej prevádzke je aktuálne 51. Cieľovým faktorom je koncentrovanie všetkej agendy štátnej správy pod spoločnú strechu. Do KC sa preto presťahujú inštitúcie zo štyroch adries v meste, aby občania či podnikatelia mali možnosť vybaviť svoje úradné stránky so štátom jednoduchšie, pohodlne a na jednom mieste," poznamenal.

Podľa Édera aj vzhľadom na snahu o zachovanie veľkej školiacej sály, potrebnej na zabezpečenie školení matrík, starostov obcí či samotných volieb, sa v súčasnosti ako najefektívnejšie riešenie javí využitie existujúcich priestorov bývalej jedálne na prízemí budovy sídla OÚ Levice na ulici Ľ. Štúra. "V súčasnosti je projekt v štádiu pripomienkovania návrhu dispozičného riešenia existujúcich priestorov," dodal prednosta OÚ.

Cieľom vybudovania KC je zabezpečiť kvalitu, transparentnosť a dostupnosť verejnej správy pre občana. "Jeho vybudovaním sa sleduje zníženie a optimalizácia nákladov na fungovanie verejnej správy, zjednodušenie vybavovania vecí fyzických a právnických osôb na úradoch a priblíženia sa občanovi pri komplexnejšom vybavovaní agendy," povedal Éder s tým, že v rámci KC budú integrované služby, ktoré sú poskytované nielen útvarmi MV SR, ale aj inými subjektmi verejnej správy.

V KC Levice budú zastúpené agendy supervízor, všeobecná podateľňa pre všetky odbory OÚ v Leviciach, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, odbor živnostenského podnikania, odbor starostlivosti o životné prostredie, pozemkový a lesný odbor, katastrálny odbor ako aj Okresný dopravný inšpektorát Policajného zboru, odbor bezpečnosti cestnej premávky a dopravných evidencií v Leviciach.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…