Klientske centrum v Leviciach zrejme otvoria v treťom kvartáli 2018
TASR
TASR

Klientske centrum v Leviciach zrejme otvoria v treťom kvartáli 2018

V Leviciach sa pracuje s viacerými alternatívami.

Klientske centrum v Leviciach pravdepodobne spustí svoju činnosť v treťom kvartáli 2018 v priestoroch Okresného úradu v Leviciach. Levice, 27. apríla 2017. — Foto: TASR - Andrej Budai

Levice 27. apríla (TASR) - Moderné kontaktné a administratívne miesto pre občanov, ktoré predstavuje priestor a miesto prvého kontaktu fyzických a právnických osôb so štátnou správou, takzvané klientske centrum (KC) v Leviciach pravdepodobne začne svoju činnosť v treťom kvartáli roku 2018. TASR o tom informoval prednosta Okresného úradu (OÚ) v Leviciach Igor Éder.

Podľa jeho ďalších slov otvorenie KC je súčasťou vládneho programu budovania KC, ktorý prebieha v súvislosti s vykonávaním reformy miestnej štátnej správy známej pod názvom ESO, teda efektívna, spoľahlivá a otvorená štátna správa. "Vybudovanie KC je jednou z priorít OÚ v Leviciach na nadchádzajúce obdobie. Ministerstvo vnútra (MV) SR má s budovaním podobných projektov bohaté skúsenosti, preto sa máme možnosť oprieť o overenú prax a jej implementáciu do jednotlivých regiónov," vyjadril sa Éder.

V Leviciach sa pracuje s viacerými alternatívami. Je však nevyhnutné, aby koncepcia projektu KC korešpondovala nielen s časovým a finančným plánom MV SR, ale aby spĺňala všetky štandardy dostupnosti a efektivity KC aj vzhľadom na regionálne špecifiká. "Klientskych centier v plnej prevádzke je aktuálne 51. Cieľovým faktorom je koncentrovanie všetkej agendy štátnej správy pod spoločnú strechu. Do KC sa preto presťahujú inštitúcie zo štyroch adries v meste, aby občania či podnikatelia mali možnosť vybaviť svoje úradné stránky so štátom jednoduchšie, pohodlne a na jednom mieste," poznamenal.

Podľa Édera aj vzhľadom na snahu o zachovanie veľkej školiacej sály, potrebnej na zabezpečenie školení matrík, starostov obcí či samotných volieb, sa v súčasnosti ako najefektívnejšie riešenie javí využitie existujúcich priestorov bývalej jedálne na prízemí budovy sídla OÚ Levice na ulici Ľ. Štúra. "V súčasnosti je projekt v štádiu pripomienkovania návrhu dispozičného riešenia existujúcich priestorov," dodal prednosta OÚ.

Cieľom vybudovania KC je zabezpečiť kvalitu, transparentnosť a dostupnosť verejnej správy pre občana. "Jeho vybudovaním sa sleduje zníženie a optimalizácia nákladov na fungovanie verejnej správy, zjednodušenie vybavovania vecí fyzických a právnických osôb na úradoch a priblíženia sa občanovi pri komplexnejšom vybavovaní agendy," povedal Éder s tým, že v rámci KC budú integrované služby, ktoré sú poskytované nielen útvarmi MV SR, ale aj inými subjektmi verejnej správy.

V KC Levice budú zastúpené agendy supervízor, všeobecná podateľňa pre všetky odbory OÚ v Leviciach, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, odbor živnostenského podnikania, odbor starostlivosti o životné prostredie, pozemkový a lesný odbor, katastrálny odbor ako aj Okresný dopravný inšpektorát Policajného zboru, odbor bezpečnosti cestnej premávky a dopravných evidencií v Leviciach.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…