Dievča zatrúbilo klinicky mŕtvej sestre na pupček, krátko na to zázračne ožila
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Dievča zatrúbilo klinicky mŕtvej sestre na pupček, krátko na to zázračne ožila

Silné puto a láska medzi súrodencami dokážu vzdorovať čomukoľvek. Príkladom sú aj sestry Macey a Poppy. Staršia Macey nechcela za žiadnych okolností o svoju mladšiu sestričku prísť, a tak urobila niečo, čo dodalo všetkým veľkú nádej.

Macey trúbi Poppy na pupček. — Foto: Repro/mouthsofmums.com.au

LIVERPOOL 6. apríla - Malá Poppy Smithová mala oslavovať svoje druhé narodeniny, namiesto toho skončila v nemocnici, kde začala zvádzať boj o život. Rodičia zistili, že niečo nie je v poriadku, keď nereagovala a dýchanie pripomínalo skôr lapanie po dychu. Napokon skončila v detskej nemocnici v Liverpoole, kde sa jej stav síce na chvíľu zlepšil, no dráma na seba napokon nenechala dlho čakať.

Lekári stratili reč

Poppy zistili hypoxické poškodenie mozgu a lekári rodičom povedali, že jej šance na prežitie sú mizivé. Rodinnú beznádej však rozpustila druhá dcéra Macey, ktorá sa nechcela zmieriť s tým, že by už nemala sestričku. Urobila preto detsky jednoduchú vec - zatrúbila ústami svojej klinicky mŕtvej sestričke na pupček. Vtom sa Poppy začala smiať, informoval britský portál Mirror.

„Nemohli sme tomu uveriť. Teraz sme presvedčení o tom, že Poppy bude znovu chodiť a hovoriť, od narodenia je to veľká bojovníčka,“ vyznal sa otec Stephen. Jednoduchá a srandovná vec, ktorú zvyknú aj rodičia robiť svojim deťom, tak vďaka Macey vrátila nádej na to, že Poppy bude v poriadku a nechystá sa umrieť. Rodičia ten moment opísali ako magický. Nie je totiž bežné, aby niekto v takomto stave preukázal emócie, rodičom sa však zdalo, že pri zatrúbení na pupček Poppy zareagovala. Neskôr sa pridali drobné zášklby na pažiach a nohách. Dieťatko sa začalo pozoruhodne rýchlo zotavovať.

Macey s malou Poppy.
Macey s malou Poppy. Foto: Repro/Mirror

Poppy sa narodila v 29. týždni, prvé mesiace svojho života strávila na novorodeneckom oddelení a rodičia od začiatku vedeli, že aj jej vývoj budú sprevádzať nemalé komplikácie. O prvý, pozitívny šok, ktorým prekvapila všetkých, sa však postarala už ako 15-mesačná, keď začala chodiť. No pri hypoxickom poškodení mozgu mali rodičia vážne obavy, že už viac nebude schopná ničoho. S obavou sa opýtali lekárov, či bude vedieť znovu chodiť a hovoriť, no tí im povedali, že zázrak bude, ak vôbec prežije. To rodičom zlomilo srdce. No lekári neskôr stratili reč, keď sa len 9 týždňov po diagnostikovaní spomínaného poškodenia mozgu začala plaziť, ale i hovoriť.

Rodičia sa teraz snažia pomocou dobrých ľudí vyzbierať peniaze na nákladnú fyzikálnu liečbu, ktorá môže zlepšiť Poppynu mobilitu, aby bola opäť schopná chôdze. „Dúfame, že je mobilita sa bude zlepšovať každým dňom. Chceme preto získať peniaze, aby sa jej dostalo viac pomoci a aby sme nestrácali čas,“ vyznali sa rodiča.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…