Jamajský blesk Usain Bolt pobeží na Zlatej tretre v Ostrave
SITA
SITA

Jamajský blesk Usain Bolt pobeží na Zlatej tretre v Ostrave

Ako čestný hosť príde do Ostravy aj viceprezident IAAF a šéf organizačného výboru OH 2012 Sebastian Coe. Na Zlatej tretre sa predstavia aj Keshorn Walcott, Tatiana Lysenková, a Ivan Uchov.

OSTRAVA 14. marca - Organizátorom ostravského mítingu Zlatá tretra sa podarilo zabezpečiť štart dvoch najpopulárnejších a najrýchlejších šprintérov súčasnosti. Spoločne s Usainom Boltom sa na severe Moravy vo štvrtok 27. júna na 52. ročníku predstaví aj ďalší skvelý jamajský bežec Yohann Blake.

Na zrekonštruovanom štadióne obaja absolvujú štafetu na 4x100 m spoločne s ďalšími členmi Racers Track Clubu. Vlani vo finále olympijských hier v Londýne zabehli Jamajčania svetový rekord 36,84 s.

"Teším sa na štafetu v Ostrave. Budem na tomto mítingu súťažiť už siedmykrát, ale v štafete to bude premiéra. Zlatá tretra sa koná len pár dní po jamajskom šampionáte a štafeta ideálne zapadá do môjho súťažného programu," uviedol v tlačovej správe organizátorov Bolt, ktorý v pondelok dostal ocenenie Laureus pre najlepšieho športovca planéty za rok 2012.

Tréner oboch šprintérov Glen Mills má viaceré možnosti na doplnenie dvoch miest v zostave. Za Racers Track Club súťažia bronzový z OH na 200 m Warren Weir či ďalší zlatí medailisti zo štafety z Londýna 2012 Kemar Bailey-Cole (bežal v rozbehoch) a Michael Frater.

"Atléti nášho klubu sa radi vracajú do Ostravy najmä vďaka skvelému publiku, ktoré im dýcha na chrbát, a pre priateľskú atmosféru. V tejto sezóne sa nám štafeta hodí, pretože budeme mať tesne po našej kvalifikácii na majstrovstvá sveta. Myslím si, že náš tím s Usainom a Yohannom môže dosiahnuť veľmi kvalitný čas. Zostávajúcich dvoch členov tímu vyberiem v priebehu sezóny, času je ešte dosť," doplnil Mills.

Usain Bolt bude štartovať na Zlatej tretre už siedmykrát. Od roku 2006 chýbal len raz (2007). Žiaden iný míting na svete sa nemôže pochváliť, že by Jamajčan na ňom štartoval pravidelnejšie. Pre Blaka to bude druhý štart po roku 2011. Rekord mítingu v štafete na 4x100 m má z vlaňajška hodnotu 38,59, zabehli ho členovia medzinárodného tímu Jeff Porter, Kim Collins, Darvis Patton a Wallace Spearmon.

Ako informovali organizátori v tlačovej správe, ako čestný hosť príde do Ostravy aj viceprezident IAAF a šéf organizačného výboru OH 2012 Sebastian Coe. Na Zlatej tretre sa predstavia olympijskí víťazi Keshorn Walcott (oštep), Valerie Adamsová (guľa), Tatiana Lysenková (kladivo), Kristzián Pars (kladivo) a Ivan Uchov (výška).

USAIN BOLT V OSTRAVE

2006: 1. na 200 m 20,28, rekord mítingu

2008: 1. na 200 m 19,83, rekord mítingu

2009: 1. na 100 m 9,77 (+2,1), najrýchlejší čas histórie mítingu

2010: 1. na 300 m 30,97, rekord mítingu, druhý najlepší čas histórie, "nížinný" svetový rekord

2011: 1. na 100 m 9,91, druhý najlepší v historických tabuľkách mítingu, medzičas na 100 y 9,14 je druhý najlepší v histórii

2012: 1. na 100 m 10,04, ale po dlhom čase nepokoril hranicu 10 sekúnd

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…