Jamajský blesk Usain Bolt pobeží na Zlatej tretre v Ostrave
SITA
SITA

Jamajský blesk Usain Bolt pobeží na Zlatej tretre v Ostrave

Ako čestný hosť príde do Ostravy aj viceprezident IAAF a šéf organizačného výboru OH 2012 Sebastian Coe. Na Zlatej tretre sa predstavia aj Keshorn Walcott, Tatiana Lysenková, a Ivan Uchov.

OSTRAVA 14. marca - Organizátorom ostravského mítingu Zlatá tretra sa podarilo zabezpečiť štart dvoch najpopulárnejších a najrýchlejších šprintérov súčasnosti. Spoločne s Usainom Boltom sa na severe Moravy vo štvrtok 27. júna na 52. ročníku predstaví aj ďalší skvelý jamajský bežec Yohann Blake.

Na zrekonštruovanom štadióne obaja absolvujú štafetu na 4x100 m spoločne s ďalšími členmi Racers Track Clubu. Vlani vo finále olympijských hier v Londýne zabehli Jamajčania svetový rekord 36,84 s.

"Teším sa na štafetu v Ostrave. Budem na tomto mítingu súťažiť už siedmykrát, ale v štafete to bude premiéra. Zlatá tretra sa koná len pár dní po jamajskom šampionáte a štafeta ideálne zapadá do môjho súťažného programu," uviedol v tlačovej správe organizátorov Bolt, ktorý v pondelok dostal ocenenie Laureus pre najlepšieho športovca planéty za rok 2012.

Tréner oboch šprintérov Glen Mills má viaceré možnosti na doplnenie dvoch miest v zostave. Za Racers Track Club súťažia bronzový z OH na 200 m Warren Weir či ďalší zlatí medailisti zo štafety z Londýna 2012 Kemar Bailey-Cole (bežal v rozbehoch) a Michael Frater.

"Atléti nášho klubu sa radi vracajú do Ostravy najmä vďaka skvelému publiku, ktoré im dýcha na chrbát, a pre priateľskú atmosféru. V tejto sezóne sa nám štafeta hodí, pretože budeme mať tesne po našej kvalifikácii na majstrovstvá sveta. Myslím si, že náš tím s Usainom a Yohannom môže dosiahnuť veľmi kvalitný čas. Zostávajúcich dvoch členov tímu vyberiem v priebehu sezóny, času je ešte dosť," doplnil Mills.

Usain Bolt bude štartovať na Zlatej tretre už siedmykrát. Od roku 2006 chýbal len raz (2007). Žiaden iný míting na svete sa nemôže pochváliť, že by Jamajčan na ňom štartoval pravidelnejšie. Pre Blaka to bude druhý štart po roku 2011. Rekord mítingu v štafete na 4x100 m má z vlaňajška hodnotu 38,59, zabehli ho členovia medzinárodného tímu Jeff Porter, Kim Collins, Darvis Patton a Wallace Spearmon.

Ako informovali organizátori v tlačovej správe, ako čestný hosť príde do Ostravy aj viceprezident IAAF a šéf organizačného výboru OH 2012 Sebastian Coe. Na Zlatej tretre sa predstavia olympijskí víťazi Keshorn Walcott (oštep), Valerie Adamsová (guľa), Tatiana Lysenková (kladivo), Kristzián Pars (kladivo) a Ivan Uchov (výška).

USAIN BOLT V OSTRAVE

2006: 1. na 200 m 20,28, rekord mítingu

2008: 1. na 200 m 19,83, rekord mítingu

2009: 1. na 100 m 9,77 (+2,1), najrýchlejší čas histórie mítingu

2010: 1. na 300 m 30,97, rekord mítingu, druhý najlepší čas histórie, "nížinný" svetový rekord

2011: 1. na 100 m 9,91, druhý najlepší v historických tabuľkách mítingu, medzičas na 100 y 9,14 je druhý najlepší v histórii

2012: 1. na 100 m 10,04, ale po dlhom čase nepokoril hranicu 10 sekúnd

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…