Lindsey Vonnová nepreteká, aj napriek tomu má glóbus
SITA
SITA

Lindsey Vonnová nepreteká, aj napriek tomu má glóbus

Hmla ukončila nádej Tiny Mazeovej na zisk všetkých malých glóbusov v jednej sezóne, o jeden ju o obrala o smoliarka ročníka Lindsey Vonnová.

ENZERHEIDE 13. marca - Aspoň malou náplasťou na smolnú sezónu predčasne ukončenú nepríjemným zranením a operáciou pravého kolena je pre Američanku Lindsey Vonnovú zisk malého krištáľového glóbusu za prvenstvo v hodnotení zjazdu v seriáli Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach.

Dvadsaťosemročná americká reprezentantka pritom už viac ako mesiac oddychuje po chirurgickom zákroku vo Vaile.

O tom, že Vonová nepríde o pozíciu líderky v najkĺzavejšej disciplíne, rozhodla nepriazeň počasia v dejisku finále SP vo švajčiarskom Lenzerheide. Pre pretrvávajúcu hmlu organizátori podujatia zrušili bez náhrady stredajší zjazd.

Zálusk na celkové prvenstvo si robila aj Slovinka Tina Mazeová, ktorá v konečnom účtovaní zaostala za Američankou o jediný bod. Matematickú šancu na malý glóbus mali aj Nemka Maria Höflová-Rieschová a Američanka Stacey Cooková. "Ó môj bože! Mám glóbus za zjazd vo Svetovom pohári! Je šiesty po sebe a navyše so zraneným kolenom. Život mi teraz ukazuje aj svoju svetlú stránku," uviedla Vonnová na svojom oficiálnom konte na Facebooku.

Štvornásobná víťazka celkového hodnotenia SP Vonnová sa stala najlepšou zjazdárkou seriálu už šiestykrát v rade, na svojom konte má po strede už trináste prvenstvo v celosezónnom poradí niektorej z disciplín (4x super G, 6 x zjazd a 3x kombinácia). Vonnová v tejto sezóne zvíťazila v dvoch zjazdoch v Lake Louise, premožiteľku nenašla ani v talianskom stredisku Cortina d\'Ampezzo a v rakúskom St. Antone skončila šiesta. Vo francúzskom Val d\'Isere nedokončila a v Méribeli a Garmisch-Partenkirchene neštartovala.

Hmla ukončila nádej Tiny Mazeovej na zisk všetkých malých glóbusov v jednej sezóne. Suverénna Slovinka doteraz nazbierala rekordných 2254 bodov a okrem veľkého glóbusu mala na dosah aj malé v ostatných disciplínach. Ak by jej tento zámer vyšiel, stala by sa prvou lyžiarkou (vrátane mužov, pozn.), ktorej by sa to podarilo. Istou víťazkou je v obrovskom slalome, vedie aj hodnotenie slalomu a super G. Prvenstvo v zjazde jej ušlo o jediný bod.

Lindsey Vonnová síce pripravila Mazeovú o jedno historické maximum, no sama sa postarala o iné. Ako prvá žena má na svojom konte už 17 krištáľových glóbusov (malých aj veľkých), čím prekonala rekord Annemarie Moserovej-Pröllovej so šestnástimi glóbusmi. Medzi mužmi ich má najviac Švéd Ingemar Stenmark (19).

Hodnotenie ženskej časti Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v sezóne 2012/2013:

Celkové poradie (po 33 z 36 pretekov): 1. Tina Mazeová (Slovin.) 2254 bodov, 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 1065, 3. Anna Fenningerová (Rak.) 984, 4. Julia Mancusová (USA) 835, 5. Lindsey Vonnová (USA) 740, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 737, ... 11. Veronika Velez-Zuzulová 471, 91. Petra Vlhová 24, 99. Jana Gantnerová (všetky SR) 15

Zjazd (konečné poradie po 7 z 7 pretekov): 1. Lindsey Vonnová (USA) 340 bodov, 2. Tina Mazeová (Slovin.) 339, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 272, 4. Stacey Cooková (USA) 244, 5. Lara Gutová (Švaj.) 228, 6. Tina Weiratherová (Licht.) 224.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…