Cestujúci môžu využívať obnovenú budovu autobusovej stanice v Senici
TASR
TASR

Cestujúci môžu využívať obnovenú budovu autobusovej stanice v Senici

Spoločnosť Arriva spolu s mestom Senica tak zavŕšili druhú etapu modernizácie stanice. Zároveň sa pripravuje tretia, v rámci ktorej budú upravené priestory čakárne.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Štefan Puškáš

Senica 30. marca (TASR) – Obnovenú prevádzkovú budovu senickej autobusovej stanice odovzdali dnes do užívania cestujúcej verejnosti. Spoločnosť Arriva spolu s mestom Senica tak zavŕšili druhú etapu modernizácie stanice. Zároveň sa pripravuje tretia, v rámci ktorej budú upravené priestory čakárne. Všetky práce by mali byť ukončené do konca tohto roka.

Arriva začala s opravou budovy v novembri 2016, doteraz z vlastných zdrojov investovala do 150.000 eur, v poslednej etape by to malo byť ďalších 100.000 eur. V dnes otvorenej odbavovacej budove sa nachádza informačná kancelária, kde cestujúci získajú informácie o cestovných poriadkoch, vybavia si dopravné čipové karty či kúpia miestenky na diaľkové a medzinárodné spoje.

V priestoroch čakárne bola nainštalovaná elektronická informačná tabuľa, samoobslužný dotykový kiosk na vyhľadávanie spojov, pribudne WiFi pripojenie, ktoré bude k dispozícii zadarmo. V priestoroch prevádzkovej budovy sa nachádza aj dispečing, odpočinkové priestory a kuchynka pre vodičov. Tieto budú môcť okrem vodičov spoločností Arriva využívať aj vodiči ostatných dopravných spoločností počas ich prestávky v Senici.

"Naším cieľom je neustále zvyšovať úroveň služieb a komfort cestovania verejnou dopravou na Slovensku, kde naša spoločnosť pôsobí. To si vyžaduje investície do obnovy a modernizácie nášho vozového parku a zároveň zvyšovanie atraktivity priestorov slúžiacich pre cestujúcich," povedal generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan.

Generálny riaditeľ Arriva Trnava Peter Nemec dodal, že aj prostredníctvom stáleho zlepšovania služieb sa snažia zvyšovať záujem verejnosti o cestovanie verejnou dopravou. "Ak ľudia uprednostnia verejnú dopravu pred individuálnou automobilovou, zlepší sa dopravná situácia v našom meste, čo prispeje ku zvýšeniu bezpečnosti na cestách a zlepší sa aj životné prostredie," dodal primátor Senice Branislav Grimm.

V posledných rokoch kúpil dopravca 19 nových a sedem jazdených autobusov, ktoré premávajú v prímestskej doprave Trnavského samosprávneho kraja, kde pôsobí.

Už ste čítali?

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…