Aj živnostník môže vymôcť dlhy od „veľkých rýb“
Dobré noviny
Dobré noviny

Aj živnostník môže vymôcť dlhy od „veľkých rýb“

Najmä v neľahkých časoch krízy mnoho živnostníkov rieši problém nesplatených faktúr a iných pohľadávok. Veľké firmy sa často tvária ako veľké ryby, od ktorých malý živnostník iba ťažko vymáha svoje pohľadávky. Našťastie trh ponúka riešenie aj pre zraniteľných živnostníkov.

Splácať svoje záväzky včas a v požadovanej výške je povinnosťou každého a každý slušný podnikateľ by si mal dať záležať na plnení dohodnutých podmienok. Žiaľ, nie všetkých podnikateľov dnes možno zaradiť medzi „slušných“. Množstvo malých firiem či živnostníkov už doplatilo na aroganciu väčších subjektov neschopných splácať včas svoje záväzky za poskytnuté tovary či služby.

Do nepríjemnej situácie súvisiacej s nesplatenými pohľadávkami sa podnikateľ môže dostať rôznymi spôsobmi. Najčastejšie mu odberateľ neuhradí faktúru za tovary alebo služby a to aj napriek tomu, že dodávateľovi vznikli náklady na realizáciu dodávky. Nastať však môže aj celkom iná situácia. Ak sa vám v podnikaní darí a po určitom čase nadobudnete finančný zisk, môžete uvažovať o poskytnutí pôžičky. Zvlášť atraktívne sú v tom prípade, ak je žiadateľom napríklad väčšia spoločnosť s dobrým menom, u ktorej predpokladáte nielen korektné splácanie pôžičky, ale aj výhodné finančné úroky, ktoré váš majetok jednoznačne zveľadia.

Bohužiaľ sa však situácia môže skomplikovať a vyplynúť v konečnom dôsledku v neprospech poskytovateľa úveru. Môže sa to stať napríklad vtedy, keď  dlžníci, v tomto prípade spomínaná väčšia spoločnosť, nespláca pravidelné splátky a vy sa zrazu musíte obávať o vrátenie svojich vlastných peňazí, nehovoriac o tom, že s úrokmi ste sa už dávno rozlúčili. Máte pocit, že voči veľkej rybe ste bezbranný a jednoducho ste naleteli.

Ak ste sa ocitli v podobnej situácii, nezúfajte. Riešením pre vás môže byť pomoc profesionálov, ktorí v tejto oblasti majú dlhoročné skúsenosti. Tím skúsených odborníkov pomôže rýchlo a jedoducho vyriešiť aj tie nakomplikovanejšie situácie k vašej spokojnosti. Nezáleží na tom, či ide o vymáhanie pohľadávok, ktoré môže byť nielen zdĺhavým, ale aj veľmi nepríjemným procesom alebo o služby orientujúce sa na predaj pohľadávok.

Pomoc skúsených odborníkov je k dispozícii každému z nás, ktorý sa popálil na vidine rýchlo zarobených peňazí prostredníctvom pôžičiek alebo spoluprácou s neserióznymi spoločnosťami.  Aby ste však podobným komplikáciam predišli, určite si vopred dôkladne budúceho klienta preverte. Mnohí tiež za efektívne opatrenie považujú získať informácie o tom, ako klient plnil svoje finančné záväzky v minulosti. Stará múdrosť predsa hovorí, že najlepšpu prevenciou je kvalitná príprava.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…