Šahy schválili predaj pozemkov na výstavbu závodu ZF Slovakia
TASR
TASR

Šahy schválili predaj pozemkov na výstavbu závodu ZF Slovakia

Firma na nich ešte v tomto roku plánuje vybudovať závod, ktorý sa bude nachádzať v miestnej priemyselnej zóne.

Snímka priemyselného parku — Foto: TASR - Michal Svítok

Šahy 23. marca (TASR) - Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Šahách v okrese Levice schválili na dnešnom zasadnutí predaj mestských pozemkov o rozlohe takmer 40.000 štvorcových metrov spoločnosti ZF Slovakia. Tá na nich ešte v tomto roku plánuje vybudovať závod, ktorý sa bude nachádzať v miestnej priemyselnej zóne.

Ako dnes TASR informoval primátor Šiah Štefan Gregor, mesto so spoločnosťou ZF Slovakia začalo komunikovať približne pred rokom a pol. "Výstavba závodu by sa mala začať v letných mesiacoch tohto roka, pričom prví zamestnanci by doň mali nastúpiť v prvom polroku 2018. Spoločnosť má v pláne zamestnať celkovo 400 ľudí. Nielen pre mesto Šahy, ale pre celý tento región je to jeden veľký krok dopredu. Som rád, že sa nám tento projekt podaril a že sa nám ho podarí dotiahnuť do konca," vyjadril sa Gregor.

Mesto predáva pozemok za 5,044 eura za meter štvorcový," povedal primátor. "Máme informácie, že patričná dokumentácia je už pripravená. Len čo ZF Slovakia dostane pozemky do svojho majetku, môže začať riešiť stavebné povolenie a územné konanie na stavebné povolenie. Mesto Šahy bude v maximálnej miere pripravené vychádzať investorovi v ústrety. Pre mňa osobne sa táto etapa skončí, keď do závodu nastúpia prví zamestnanci," povedal Gregor.

Spoločnosť ZF Slovakia má s pracovníkmi zo Šiah a okolia dobré skúsenosti. "V súčasnosti z nášho mesta do levického závodu denne autobusom vozia takmer 100 ľudí. Už teraz sú šahanskí zamestnanci pripravovaní v levickom závode na iné pozície v Šahách," dodal primátor.

Predpokladá, že výška rozpočtu na výstavbu závodu bude nad desať miliónov eur. "Ľudia v novom závode budú pracovať za veľmi slušných mzdových podmienok. Spoločnosť má odborovú organizáciu, ktorá si vyrokovala vlastné mzdové podmienky. Tie isté platia v trnavskom či levickom závode a budú platiť aj v šahanskom," povedal s tým, že podľa jeho informácií sa v šahanskom závode budú vyrábať tlmiče do motorových vozidiel.

Spoločnosť bude pri nábore v prvom rade prihliadať na zručnosť. "Šancu zamestnať sa, budú mať ako mladí ľudia, tak i ľudia, ktorí už majú niečo za sebou. Vedľa budúceho závodu sa nachádza stredná odborná škola, preto verím, že sa aj medzi ňou a spoločnosťou vytvorí úzka spolupráca v oblasti vzdelávania mladých ľudí priamo pre potreby spoločnosti," ukončil Gregor.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…