6 týždňov po svadbe jej manžel nečakane zmizol. Po 68 rokoch zistila, že zachránil stovky ľudí
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

6 týždňov po svadbe jej manžel nečakane zmizol. Po 68 rokoch zistila, že zachránil stovky ľudí

Táto silná žena bola vyzbrojená nekonečnou trpezlivosťou, láskou aj nádejou. Aké bolo jej prekvapenie, keď sa konečne dozvedela to, o čom celé roky nemala ani poňatia!

Táto žena všetkým ukázala, čo je to nekonečná nezištná láska. — Foto: reprofoto/YouTube

VERNON 20. marca - Keď sa dvaja mladí ľudia rozhodnú vymeniť si obrúčky, obaja zvyčajne veria, že spolu strávia dlhé roky spoločného života. Nie vždy je však všetko také ideálne, ako by si človek prial. Aj do života tejto dvojice zasiahli nečakané udalosti, ktoré im celkom zmenili plány.

Láska na celý život

Peggy Harrisová sa za svojho manžela Billyho vydala ešte v roku 1940, už po šiestich týždňoch manželstva však bez stopy zmizol a celé roky o ňom nemala žiadne správy. Denne čakala či jej od neho nepríde nejaký telegram, no vždy ostala sklamaná. Bolo to pre ňu nesmierne ťažké obdobie, neustále naňho myslela, no ako čas plynul, tušila, že sa bude možno musieť vyrovnať s tým, že už ho nikdy neuvidí. Napriek tomu sa rozhodla zostať mu navždy verná.

Celé roky trpezlivo čakala na nejaké správy o svojom manželovi.
Celé roky trpezlivo čakala na nejaké správy o svojom manželovi. Foto: reprofoto/YouTube

Nikdy sa nevzdala

Neprestajne verila, že od nej neodišiel iba preto, že chcel, a cítila, že nech je kdekoľvek, celý život je jej manželom. "Preto som sa rozhodla, že aj ja budem vydatá zaňho po celý môj život," vyjadrila sa s láskou, ktorú v sebe neustále nosila. Desaťročia však neúprosne plynuli, a tak sa Peggy rozhodla raz a navždy upratať ten zmätok vo svojej hlave a začala pátrať, čo sa s jej manželom stalo. Nenechala sa odbiť tým, keď jej úrady ľahostajne hovorili, že je nezvestný a nič sa o ňom nevie. Za každú cenu chcela zistiť, čo sa s ním stalo a trvala na tom, že sa to musí zistiť. A hoci to trvalo dlhých 68 rokov, nakoniec sa jej podarilo vypátrať pravdu, informoval lokálny denník Pampa News. A aj keď pre Peggy skutočnosť nebolo ľahké prijať, dozvedela sa o svojom mužovi aj niečo krásne.

Hoci fyzicky pri nej jej manžel nebol, celý život prežila s ním a navždy mu zostala verná.
Hoci fyzicky pri nej jej manžel nebol, celý život prežila s ním a navždy mu zostala verná. Foto: reprofoto/YouTube

Dojímavé zistenie

Jej manžel Billy dostal úlohu pilota v druhej svetovej vojne, to sa mu však stalo osudným, pretože jeho lietadlo bolo zostrelené nad mestečkom Les Ventes. No napriek tomu, že bol sám zranený, v posledných okamihoch života dokázal urobiť niečo, vďaka čomu sa o ňom hovorilo ako o hrdinovi. Aj v takej ťažkej chvíli myslel na druhých a hoci vedel, že seba už nezachráni, hrdinsky zachránil aspoň iných ľudí. Podarilo sa mu mať lietadlo natoľko pod kontrolou, aby sa vyhol mestu a zabránil tomu, aby zomreli stovky ďalších ľudí. V meste ho oslavujú ako hrdinu a pomenovali po ňom aj ulicu. Slzy dojatia pritom nie sú jediným, čo Peggy pocítila vo chvíli, kedy sa toto všetko dozvedela. Bola na svojho manžela nesmierne hrdá a odpustila mu aj to, že jej nedal vedieť, kde je a čo s ním je. Vedela totiž, že to urobil iba kvôli nej, aby ju neranil.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…