Slovan vyhral v Nitre a naďalej vládne Corgoň lige

Belasí majú na čele tabuľky osembodový náskok pred druhým Trenčínom.

NITRA 10. marca - Pod Zoborom dohrali v nedeľu 21. kolo slovenskej najvyššej futbalovej súťaže - Corgoň ligy.

Futbalisti Slovana na trávniku Nitry potvrdili úlohu favorita a zvíťazili s ľahkosťou 3:0. Skóre duelu otvoril v 35. minúte Igor Žofčák. Druhý gól pridal päť minút pred koncom Juraj Halenár a posledný presný zásah zaznamenal tesne pred koncom Lukáš Pauschek.

Belasí majú na čele tabuľky osembodový náskok pred druhým Trenčínom, ktorý v sobotňajšom zápase vyhral pod Čebraťom 2:1. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v Košiciach. Bezgólová remíza sa zrodila v Prešove.

Ešte v piatok sa hrali dva stretnutia, v ktorých boli úspešní Banskobystričania a Seničania.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 21. kolo - nedeľa:

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 35. I. Žofčák, 85. Halenár, 90. Pauschek, ŽK: 40. Cicman, 82. F. Moravčík - 83. Kladrubský, 83. Kolčák, ČK: 56. Cicman (Nitra) po druhej žltej karte, rozhodovali: Samotný - R. Sluk, Vorel, 1670 divákov

Zostavy:

Nitra: Chudý - Kaspřák, Struhár, R. Cicman, Mičic - Šimončič, Tawamba (79. F. Moravčík) - Cléber, V. Gajdoš (66. Jackuliak), Šmehýl - H. Benčík (70. Boszorád)

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, K. Kolčák, Lukšík - Kladrubský, Grendel - I. Žofčák, Hlohovský (46. Halenár), Milinkovič (89. Pauschek) - L. Peltier (87. M. Kuzma)

Hlasy:

Jozef Vukušič (tréner Nitry): "V prvom polčase sme videli vyrovnaný zápas, šance boli na oboch stranách. Na vývoj zápasu mal vplyv prvý gól, ktorý strelil Slovan. Naši hráči hrali to, na čo majú. V zápase sa z našej strany objavilo veľa vecí, na ktorých môžeme stavať."

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Nastúpili sme proti súperovi, ktorý nás vždy vedel potrápiť. Bola tam zápletka, vylúčenie a nepremenená penalta. Prišli sme bodovať, to sa aj podarilo. Som spokojní s nasadením hráčov na ťažkom teréne aj s výsledkom."

I. polčas

Juraj Halenár z ŠK Slovan Bratislava počas 21. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava. Foto: SITA/Martin HavranFanúšikovia ŠK Slovan Bratislava počas 21. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava.Foto: SITA/Martin HavranPrvý sa dostal do šance v 7. minúte Benčík, no loptu po jeho strele brankár Putnocký vyrazil. Po štvrťhodine hry prešiel po Peltier po pravej strane, no vystrelil vedľa brány Nitry.

V 22. min hlavičkoval po rohovom kope smerom na bránu hostí Benčík, no Kolčák dostal hlavou loptu nad bránu. V 33. minúte po centri Žofčáka z pravej strany v páde nepresne vystrelil Peltier, no o dve minúty po akcii Milinkoviča s Peltierom prihral Grendel loptu Žofčákovi a ten otvoril skóre zápasu - 0:1.

V prvom polčase ešte zaujala akcia Clébera, ktorý zbehol po pravej strane a po jeho prihrávke poslal loptu nad bránu hostí Šmehýl.

II. polčas

V 56. minúte Cicman fauloval v pokutovom území Peltiera, inkasoval druhú žltú kartu a následne červenú, no z nariadenej penalty Žofčák neskóroval, keďže brankár Chudý úspešne zasiahol.

V 74. min Žofčák skúsil šťastie strelou spoza hranice šestnástky, no Chudý nemal väčší problém, krátko na to na opačnej strane trafil Šmehýl bočnú sieť brány hostí. V 85. min našiel Peltier pred bránou Nitry Halenára a skúsený strelec rozvlnil sieť - 0:2.

V samom závere sa po Gorositovej akcií dostala lopta k Halenárovi, ten vystrelil a z bránkovej čiary dorazil loptu do brány Nitry Pauschek, čím stanovil výsledok zápasu - 0:3.