Skvelá Velez-Zuzulová skončila v slalome siedma

Nedeľňajší slalom Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu vyhrala suverénka tejto sezóny Tina Mazeová.

OFTERSCHWANG 10. marca - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová obsadila 7. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu.

Na víťaznú Tinu Mazeovú zo Slovinska stratila 2,06 s. Ďalším dvom Slovenkám sa do elitnej tridsiatky nepodarilo prebojovať a skončili v prvom kole. Petra Vlhová obsadila 35. miesto, Barbora Kantorová vypadla v dolnej časti trate.

Už istá celková víťazka celkového hodnotenia SP Mazeová dosiahla v tejto sezóne jubilejné 10. prvenstvo a celkovo 21. v kariére. V slalome sa tešila tretíkrát.

V Ofterschwangu zdolala pri 22. pódiu v ročníku o 25 stotín sekundy Švajčiarku Wendy Holdenerovú, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá neudržala vedenie po prvom kole.

Po úvodnej jazde viedla pred Mazeovou o 10 stotín sekundy. Práve medzi dvojicou Mazeová, Shiffrinová sa rozhodne vo finále SP v Lenzerheide o držiteľke malého krištáľového glóbusu za slalom. Po nedeli vedie Slovinka o 7 bodov. Tretiu priečku si udržala v tomto hodnotení Veronika Velez-Zuzulová, ktorá si v nedeľu pripísala na svoje konto 36 bodov.

"Boli to neuveriteľne ťažké preteky. V druhom kole bola už trať poriadne rozbitá, len veľmi ťažko sa hľadala dobrá stopa. Som už dosť unavená, sezóna je veľmi dlhá. Ak chcete absolvovať všetky disciplíny, potom je to veľmi náročné. Slalom je moja obľúbená disciplína, ale aj najťažšia," povedala pre ORF Mazeová.

Výsledky - preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Ofterschwangu:

Slalom - konečné poradie: 1. Tina Mazeová (Slovin.) 1:52,85 h, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,25, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,75, 4. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,96, 5. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,59, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,00, 7. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +2,06, 8. Nathalie Eklundová (Švéd.) +2,07, 9. Nicole Hospová (Rak.) +2,16, 10. Therese Borssenová (Švéd.) +2,22, ... 35. Petra Vlhová, Barbora Kantorová (obe SR) nedokončila