Continental prispeje svojim zamestnancom na dôchodok
TASR
TASR

Continental prispeje svojim zamestnancom na dôchodok

Tieto peniaze budú ďalej zhodnocované v investičnom fonde.

Logo spoločnosti Continental na dverách technologického centra spoločnosti Continental AG. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Zvolen 15. marca (TASR) - Aj zavedenie na Slovensku ojedinelého penzijného programu je súčasťou novej kolektívnej zmluvy na rok 2017 vo zvolenskej spoločnosti Continental. Firma sa s odborármi dohodla, že prispeje svojim zamestnancom na dôchodok 4,5 % zo mzdy a tieto peniaze budú ďalej zhodnocované v investičnom fonde.

"Cieľom je vytvoriť dodatočnú finančnú podporu v dôchodku pre našich zamestnancov a udržať ich vysokú úroveň motivácie a lojality. Prostredníctvom vlastného penzijného programu chceme zamestnancom zabezpečiť vyššiu mieru benefitov oproti existujúcemu riešeniu cez systém doplnkového dôchodkového sporenia," uviedol pre TASR finančný riaditeľ spoločnosti Milan Škarvada.

Ako dodal, dôležitým a pre zamestnávateľa kľúčovým dôvodom zavedenia vlastného penzijného programu je možnosť kontroly nad spôsobom správy poukázaných príspevkov a možnosti nastavenia sociálnej politiky, ktorá lepšie reaguje na požiadavky a potreby zamestnancov. "Už v prvom mesiaci spustenia sa dobrovoľne do schémy zapojila viac ako tretina zamestnancov," pripomenul.

Continental doteraz prispieval zamestnancom, podobne ako u veľkej časti slovenských spoločností, do tretieho piliera. Vedeniu sa to však zdalo neefektívne, keďže pracovníci tam mali nasporených príliš málo peňazí. Dlhodobé investičné sporenie má ale nižšie poplatky a oveľa vyššie výnosy.

Od začiatku svojej existencie vo Zvolene Continental Automotive Systems Slovakia každý rok pravidelne navyšuje mzdy svojich ľudí. Ani tento rok nie je iný, keď mzdy budú vyššie o štyri percentá.

Zavedenie penzijného program je výsledkom spolupráce medzi zamestnancami finančného oddelenia Continental Automotive Systems Slovakia vo Zvolene a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Zvolenský Continental patrí pod nadnárodný rovnomenný holding so sídlom v Nemecku. V roku 2016 korporácia vygenerovala predbežný obrat približne 40,5 miliardy eur vo všetkých piatich divíziách - Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tire a ContiTech. Continental má v súčasnosti viac ako 220.000 zamestnancov v 55 krajinách sveta. Zvolenský závod, ktorý sa špecializuje na výrobu brzdových strmeňov do automobilov, dáva dnes prácu 1250 ľuďom.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…