Žena bezohľadne zaparkovala na mieste pre invalidov. Dostala príučku, na ktorú do smrti nezabudne
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Žena bezohľadne zaparkovala na mieste pre invalidov. Dostala príučku, na ktorú do smrti nezabudne

Mladá žena nerešpektovala, že toto parkovacie miesto bolo vyhradené pre hendikepovaných ľudí. Onedlho však svoj čin oľutovala. To, čo nastalo po príchode dodávky, ju naučilo, aby už toto miesto nikdy neobsadzovala.

Žena zaparkovala na mieste pre ZŤP, namiesto pokuty však dostala cennú lekciu. — Foto: reprofoto/YouTube

Niektoré parkovacie miesta sú vyhradené iba pre zdravotne a telesne postihnutých, napriek tomu to mnohí vodiči nerešpektujú. Riskovanie pokuty je pritom iba jednou z vecí, ktorá sa s tým spája. Môže sa však stať aj to, že tí, ktorí by to naozaj potrebovali, by kvôli tomu nemali kde zaparkovať. Skupinka mužov sa preto rozhodla, že s tým niečo urobí a ľuďom ukážu, že to nie je správne.

Lekcia ohľaduplnosti

Muži nasadli do dodávky a "na mušku" si chceli zobrať majiteľa automobilu, ktorý obsadil miesto pre invalidov, hoci na to nemal akékoľvek právo. Chceli mu preto dať malú príučku. Netrvalo dlho a presne takýto automobil našli. Zastavili na parkovisku za ním tak, aby ho zámerne zablokovali. Majiteľkou auta bola mladá žena, ktorá zostala poriadne zaskočená. Keď sa vracala k svojmu autu, aby odišla, muži začali realizovať svoj plán a spustili akciu, na ktorej sa predtým dohodli.

Prečítajte si tiež: Jednoduchá pomôcka, ktorá vás naučí pozdĺžne parkovať za 1 minútu

Zostala v rozpakoch

Akonáhle ženu videli prichádzať, začali pomaly vystupovať z dodávky. Problém však bol v tom, že boli všetci na invalidných vozíkoch, takže to trvalo naozaj veľmi dlho a naviac to ženu dostalo do veľkých rozpakov. Nielen že sa priamo stretla s ľuďmi, ktorým obsadila ich miesto na zaparkovanie a musela sa im pozrieť do očí, ale zároveň nemohla odísť so svojím autom a trpezlivo musela počkať, kým všetci do jedného vystúpia. Vtedy si už aj ona sama uvedomila, že urobila nesprávnu vec a už pri prvom mužovi, ktorý okolo nej prechádzal, uznala svoju chybu a ospravedlnila sa.

Ako táto nevinná, no užitočná príučka vyzerala, si môžete pozrieť v tomto krátkom videu:

Možno predpokladať, že po tejto lekcii už táto žena nikdy viac nezaparkuje na mieste určenom výhradne pre hendikepované osoby. Cieľom však bolo nielen to. Išlo o sociálny experiment z dielne National Geographic, v ktorom si jeho tvorcovia chceli posvietiť na správanie a reakcie ľudí v takejto situácii. Možno pritom dúfať, že video s toto príučkou zverejnili, poučilo aj mnohých ďalších ľudí.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…