Slovenka, ktorej kabelky milujú i v zahraničí, si splnila ďalší sen. Jej výrobky si môžete kúpiť už aj v Bratislave
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Slovenka, ktorej kabelky milujú i v zahraničí, si splnila ďalší sen. Jej výrobky si môžete kúpiť už aj v Bratislave

O šikovnej Slovenke Dajane Rodriguez sme písali ešte na jeseň minulého roka, no teraz sa jej podarilo splniť si ďalší sen, čím potešila aj množstvo zákazníkov. Jej výnimočné kabelky sa odteraz dajú dostať i v Bratislave.

Dajana Rodriguez vo svojej bratislavskej predajni. — Foto: Radka Turoňová

PARTIZÁNSKE/BRATISLAVA 15. marca - Dajana Rodriguez je známa vďaka originálnym koženým kabelkám, ktoré sú vyhľadávané aj v zahraničí. V mladom veku sa jej podarilo rozbehnúť úspešný biznis a teraz sa môže pochváli vlastnou predajňou už aj v Bratislave. My sme sa tam boli pozrieť a zistiť, čo má šikovná Partizáčanka ešte nové a aké sú jej ďalšie plány.

Prečítajte si tiež: Slovenka vyrába jedinečné kabelky. Trhá sa o ne celý svet

V čase nášho rozhovoru v septembri minulého roka ešte o svojich plánov hovorila trochu tajomne, hoci priznala, že je ambiciózna, chce rozšíriť výrobu a mať vlastné kamenné obchody. Ten, ktorý sídli v centre Bratislavy, sa jej tento rok už podarilo úspešne otvoriť, čím splnila sen nielen sebe, ale aj svojim zákazníkom.

Aj pre mužov

Impulzom, že vlastná predajňa v Bratislave je už len otázkou času, bola pozvánka na Bratislavské módne dni. V apríli si totiž budú môcť ľudia pozrieť jej modely na prehliadke, a tak chcela mať priestor, kde si ich môžu prísť zákazníci potom aj kúpiť. Ale mala na to aj iný dôvod. „Ja som vedela, že musíme ísť do Bratislavy, lebo asi polka našich zákazníkov bola z Bratislavy,“ vysvetlila s tým, že o vytvorenie predajne mali sami záujem, a tak im chcela vyhovieť. Kabelky chceli totiž vidieť naživo, pretože nie každý preferuje kúpu cez internet.

Hnedú kabelku má Dajana najradšej, zákazníčky zbožňujú tmavý model hneď vedľa nej.
Hnedú kabelku má Dajana najradšej, zákazníčky zbožňujú tmavý model hneď vedľa nej. Foto: rt

Doteraz sa smeje na tom, ako zháňala priestory pre svoju bratislavskú predajňu. „Prišli sme s takým nápadom, možno netradičným - poďme sa prechádzať po meste a niečo nájdeme. Štyria sme chodili, snežilo vtedy a pozerali sme sa po výkladoch, čo je kde prázdne,“ zaspomínala si Dajana, no teraz si môže pochvaľovať skvelú adresu na Námestí 1. mája. Podľa nej má totiž táto ulica veľký potenciál stať sa mimoriadne štýlovou. Nečudo, kúsok od Dajaninho butiku sa nachádza obľúbené pánske holičstvo a rovno cez ulicu je divadlo. Mimochodom, keď už je reč o mužoch, tí si v butiku tiež prídu na svoje. „Dopyt je veľký aj od pánov,“ potvrdila nám Dajana, ktorá ukázala aj výber pánskych tašiek či opaskov.

Aj muži si prídu na svoje. Foto: rt

Dajana je v Bratislave každú stredu, keď zároveň nosí do predajne aj nové modely. Takisto je aktívna na sociálnej sieti Facebook, kde zákazníčky o všetkom poctivo informuje. Jej biznis model je teda založený aj na veľkej miere interakcie. Okrem predajne v Malých Uherciach a v Bratislave by raz chcela mať obchody aj v mestách, ktoré prekračujú hranice Slovenska, napríklad vo Viedni a Prahe. A ako ju poznajú všetci fanúšikovia, nie je vylúčené, že aj tento sen sa jej splní.

Už ste čítali?

David je budúci onkológ s rakovinou, ktorý o nej na internete…

Študent medicíny David Dufek prehovoril o svojom ochorení a mýtoch,…

Zdenka sa do Toskánska presťahovala len čo videla jeho fotky…

Toskánsko si každý okamžite zamiluje. Ak sa vám to ešte nestalo,…

Slovenka, ktorú Briti označili za vedkyňu roka. Doma o nej nevieme,…

Slovenská vedkyňa Monika Gullerová žne v zahraničí úspechy. Vo…

Historička o manželstve: Z lásky sa berieme posledných 100 rokov…

Praženica či bryndza? Aj takýto pokrm na stole mohol rozhodnúť o vašom…

Doktorka z manželskej poradne: V každom manželstve je 12 vecí,…

Aké problémy dnes partnerov trápia najčastejšie? A ktoré…

Tatranský ubytovateľ chce, aby si Tatry aspoň raz mohol užiť…

Tatry patria všetkým. Vďaka ľuďom so srdcom na správnom mieste si môže…

Uznávaný český pedagóg: Nesnažte sa byť supermamy. Mamička môže…

Ako vyzerá dobrá výchova dieťaťa? Jednoduché návody na…

Na tradičné kváskovanie sme už takmer zabudli. Mladá Slovenka…

Zdravie je to najdôležitejšie, čo človek má. Naty Žúreková…