Slovenka, ktorej kabelky milujú i v zahraničí, si splnila ďalší sen. Jej výrobky si môžete kúpiť už aj v Bratislave
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Slovenka, ktorej kabelky milujú i v zahraničí, si splnila ďalší sen. Jej výrobky si môžete kúpiť už aj v Bratislave

O šikovnej Slovenke Dajane Rodriguez sme písali ešte na jeseň minulého roka, no teraz sa jej podarilo splniť si ďalší sen, čím potešila aj množstvo zákazníkov. Jej výnimočné kabelky sa odteraz dajú dostať i v Bratislave.

Dajana Rodriguez vo svojej bratislavskej predajni. — Foto: Radka Turoňová

PARTIZÁNSKE/BRATISLAVA 15. marca - Dajana Rodriguez je známa vďaka originálnym koženým kabelkám, ktoré sú vyhľadávané aj v zahraničí. V mladom veku sa jej podarilo rozbehnúť úspešný biznis a teraz sa môže pochváli vlastnou predajňou už aj v Bratislave. My sme sa tam boli pozrieť a zistiť, čo má šikovná Partizáčanka ešte nové a aké sú jej ďalšie plány.

Prečítajte si tiež: Slovenka vyrába jedinečné kabelky. Trhá sa o ne celý svet

V čase nášho rozhovoru v septembri minulého roka ešte o svojich plánov hovorila trochu tajomne, hoci priznala, že je ambiciózna, chce rozšíriť výrobu a mať vlastné kamenné obchody. Ten, ktorý sídli v centre Bratislavy, sa jej tento rok už podarilo úspešne otvoriť, čím splnila sen nielen sebe, ale aj svojim zákazníkom.

Aj pre mužov

Impulzom, že vlastná predajňa v Bratislave je už len otázkou času, bola pozvánka na Bratislavské módne dni. V apríli si totiž budú môcť ľudia pozrieť jej modely na prehliadke, a tak chcela mať priestor, kde si ich môžu prísť zákazníci potom aj kúpiť. Ale mala na to aj iný dôvod. „Ja som vedela, že musíme ísť do Bratislavy, lebo asi polka našich zákazníkov bola z Bratislavy,“ vysvetlila s tým, že o vytvorenie predajne mali sami záujem, a tak im chcela vyhovieť. Kabelky chceli totiž vidieť naživo, pretože nie každý preferuje kúpu cez internet.

Hnedú kabelku má Dajana najradšej, zákazníčky zbožňujú tmavý model hneď vedľa nej.
Hnedú kabelku má Dajana najradšej, zákazníčky zbožňujú tmavý model hneď vedľa nej. Foto: rt

Doteraz sa smeje na tom, ako zháňala priestory pre svoju bratislavskú predajňu. „Prišli sme s takým nápadom, možno netradičným - poďme sa prechádzať po meste a niečo nájdeme. Štyria sme chodili, snežilo vtedy a pozerali sme sa po výkladoch, čo je kde prázdne,“ zaspomínala si Dajana, no teraz si môže pochvaľovať skvelú adresu na Námestí 1. mája. Podľa nej má totiž táto ulica veľký potenciál stať sa mimoriadne štýlovou. Nečudo, kúsok od Dajaninho butiku sa nachádza obľúbené pánske holičstvo a rovno cez ulicu je divadlo. Mimochodom, keď už je reč o mužoch, tí si v butiku tiež prídu na svoje. „Dopyt je veľký aj od pánov,“ potvrdila nám Dajana, ktorá ukázala aj výber pánskych tašiek či opaskov.

Aj muži si prídu na svoje. Foto: rt

Dajana je v Bratislave každú stredu, keď zároveň nosí do predajne aj nové modely. Takisto je aktívna na sociálnej sieti Facebook, kde zákazníčky o všetkom poctivo informuje. Jej biznis model je teda založený aj na veľkej miere interakcie. Okrem predajne v Malých Uherciach a v Bratislave by raz chcela mať obchody aj v mestách, ktoré prekračujú hranice Slovenska, napríklad vo Viedni a Prahe. A ako ju poznajú všetci fanúšikovia, nie je vylúčené, že aj tento sen sa jej splní.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…