Najdlhší zápas v histórii českej extraligy rozhodol Húževka
SITA
SITA

Najdlhší zápas v histórii českej extraligy rozhodol Húževka

Piaty zápas predkola play-off českej hokejovej extraligy medzi Českými Budějovicami a Vítkovicami trval 113 minút a 51 sekúnd.

ČESKÉ BUDĚJOVICE 8. marca - Slovenský hokejista Peter Húževka ukončil vo štvrtok najdlhší zápas histórie českej extraligy.

Útočník Vítkovíc sa presadil v čase 113:51 v piatom stretnutí predkola play-off na ľade Českých Budějovíc a rozhodol o výhre svojho tímu 3:2 i postupe do štvrťfinále.

Doteraz najdlhším súbojom v českej extralige bol štvrťfinálový duel medzi Pardubicami a Plzňou (3:4), ktorý sa hral 15. marca 2009 celkovo 86:07 min.

Vo štvrtok absolvovali hráči takmer dva kompletné zápasy. V českej extralige sa hrá až do definitívneho rozuzlenia len rozhodujúci duel každej série.

Absolútny rekord v dĺžke zápasu držia Detroit a Montreal Maroons, súboj sa v roku 1936 hral celkovo 176:30 min.

Húževka využil zaváhanie domácich pri striedaní a v prečíslení dvoch na jedného nekompromisne prestrelil brankára Kovářa. "Keď mám pravdu povedať, ani neviem, ako ten gól padol. Bol som veľmi unavený. Chceli sme v závere tretieho predĺženia rýchlejšie striedať, aby sme sa dostali do lepšieho tempa. Spoluhráči už išli na striedačku, naskočil som na ľad, Vláďa Svačina ešte zatiahol puk do pásma. Naraz mi predložil prihrávku do úplne odkrytej bránky. Rozhodol som zápas a som veľmi šťastný, že to znamená i postup. Bolo to však aj o šťastí, pretože vyhrať mohli oba tímy," povedal v rozhovore pre klubový web Húževka.

Hráči už toho mali v závere zápasu plné zuby. Fyzické sily ubúdali, navyše psychické napätie z dôležitosti súboja bolo veľké. "Bolo to neuveriteľne náročné. Hra sa prelievala hore-dole. Bolo to naozaj ťažké," tvrdil Húževka, podľa ktorého to bol zápas o korčuľovaní, jednej chybe či zaváhaní.

Tridsaťšesťročný rodák z Púchova priznal, že sa v zápase trápil. "Na ten súboj nikdy nezabudnem, dokonca mám aj schovaný puk, ktorým som ho rozhodol. Viktor Ujčík mi ho vytiahol z bránky a doniesol. Bol to nádherný pocit," uviedol pre klubový web Húževka.

Pred rokom mal Húževka v siedmom zápase play-off v Pardubiciach na hokejke rozhodnutie pri power-play domácich, ale trafil len žŕdku. Pardubice potom vyrovnali a zápas v predĺžení rozhodli. "Už som na to nemyslel. Vymazal som to z hlavy. Na druhej strane som však rád, že som to mohol teraz odčiniť. Akurát Karol Sloboda mi to pripomenul, že týmto sa mi tie Pardubice vrátili," doplnil v rozhovore pre hc-vitkovice.cz Húževka.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…