Chicago ostáva vďaka Hossovi neporaziteľné, Chára skóroval

Tomáš Kopecký po svojom hetriku z predchádzajúceho utorka skóroval "len" raz.

NEW YORK 6. marca - Marián Hossa, Zdeno Chára a Tomáš Kopecký sa zo slovenských hokejistov zapísali do streleckých listín v utorňajších zápasoch zámorskej NHL.

Hossa v 19. min zakončil rýchly výpad Chicaga v súboji s Minnesotou, čím zavŕšil priebežný obrat z 0:1 na 4:1, dal svoj jubilejný 10. gól v tomto skrátenom ročníku a neskôr ho vyhlásili za tretiu hviezdu.

Domáci napokon zvíťazili 5:3 a bodovali teda aj vo svojom 23. zápase v tejto sezóne. Spolu so šiestimi duelmi základnej časti ročníka 2011/2012 ťahajú Blackhawks šnúru 29 stretnutí bez nezdaru v riadnom hracom čase.

"Jastrabi" naposledy nebodovali 25. marca 2012 v súboji s Nashvillom (1:6). Zverenci Joela Quennevilla musia na vyrovnanie absolútneho maxima Philadelphie z ročníka 1979/1980 ešte neprehrať v riadnom hracom čase najbližších 6 zápasov.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára dorážkou vlastného pokusu upravil na 2:0 na ľade Washingtonu a hostia viedli aj 3:0, ale prehrali 3:4 po predĺžení, keď v 37. sekunde nadstavenia rozhodol Eric Fehr. Pre Cháru bolo len relatívnou útechou, že sa stal druhou hviezdou zápasu. Capitals uspeli v siedmom vystúpení z ostatných desiatich.

Tomáš Kopecký po svojom hetriku z predchádzajúceho utorka skóroval "len" raz - z pravého kruhu bez väčšej prípravy zakončil prečíslenie troch proti dvom. V 6. min tým poslal Floridu pred vlastnými fanúšikmi do vedenia 1:0 proti Winnipegu, Panthers triumfovali 4:1.

Jednou asistenciou sa prezentoval Marián Gáborík pri triumfe New York Rangers 4:2 nad Philadelphiou. Michal Handzuš nepremenil svoj nájazd v rozstrele, o chvíľu však so spoluhráčmi so San Jose oslavoval víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch vo Vancouveri.

Ľubomír Višňovský chýbal z osobných dôvodov v zostave New York Islanders pri úspechu 6:3 proti Montrealu. Hostia pri svojom poslednom presnom zásahu zároveň dosiahli 20 000. gól Canadiens v profilige od roku 1917 - do histórie vstúpil Brian Gionta.

St. Louis s Jaroslavom Halákom v bránke viedlo po dvoch tretinách v Los Angeles 4:2, prehralo však 4:6. Slovenský gólman pustil medzi tri žrde Briana Elliotta v 47. min za stavu 4:5, dovtedy mal 16 vydarených zásahov proti 21 strelám.

Výsledky:

New Jersey - Tampa Bay 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

New York Islanders - Montreal 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Washington - Boston 4:3 po predĺžení (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 1+0 a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Carolina - Buffalo 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Columbus - Edmonton 4:3 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

New York Rangers - Philadelphia 4:2 (2:2, 0:0, 2:0) - Marián Gáborík (NY Rangers) 0+1

Florida - Winnipeg 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) - Tomáš Kopecký (Florida) 1+0

Detroit - Colorado 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Chicago - Minnesota 5:3 (4:1, 0:0, 1:2) - Marián Hossa (Chicago) 1+0 a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu

Vancouver - San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - Michal Handzuš (San Jose) v rozstrele nepremenil sam. nájazd

Los Angeles - St. Louis 6:4 (1:2, 1:2, 4:0) - brankár Jaroslav Halák (St. Louis) chytal do 47. min, mal 16 zákrokov proti 21 streleckým pokusom