Nový singel 30 Seconds to Mars bude mať premiéru vo vesmíre
SITA
SITA

Nový singel 30 Seconds to Mars bude mať premiéru vo vesmíre

Fanúšikovia si budú môcť pieseň Up In The Air vypočuť už 18. marca.

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINIY) - Americká kapela 30 Seconds to Mars dnes poslala do vesmíru prvý singel z pripravovaného nového albumu.

Pieseň Up In The Air na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) putovala na palube rakety spoločnosti Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) z floridského Mysu Canaveral.

Spolu s ňou sa odviezlo vyše 500 kilogramov rôznych prístrojov a vybavenia pre posádku ISS. Priebeh celej udalosti kapela komentovala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, pričom ho bolo možné sledovať prostredníctvom oficiálnej stránky amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA).

Členovia skupiny 18. marca absolvujú rozhovor s astronautom Tomom Marshburnom, ktorý na ISS momentálne pôsobí. Ten si budú môcť fanúšikovia vypočuť na oficiálnej stránke kapely a v tento deň sa zároveň môžu tešiť na premiéru skladby Up In The Air, ktorá bude od 19. marca na predaj v digitálnej podobe.

Kapelu 30 Seconds to Mars tvorí Jared Leto, jeho brat Shannon a Tomo Miličević. Svoj prvý, eponymný album vydala v roku 2002. Nasledovali štúdiovky A Beautiful Lie (2005) a zatiaľ posledná This Is War (2009), ktorá sa prebojovala do prvej dvadsiatky amerického i britského albumového rebríčka.

Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad The Kill, From Yesterday, This Is War či Closer to the Edge a na konte majú okrem iných jednu Billboard Music Award, jednu NME Award, šesť MTV Europe Music Awards či dve MTV Video Music Awards. Skupina počas dvoch rokov odohrala 309 koncertov, čo im zabezpečilo zápis do Guinnessovej knihy rekordov ako rockovej skupine s najdlhším koncertným turné v histórii.

Líder kapely Leto počas šnúry pracoval na dokumente Artifact (2012), v ktorom fanúšikom ukázal život kapely na cestách a za jeho réžiu na vlaňajšom Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte získal Divácku cenu pre dokumentárny film. Spevák ešte vlani v novembri prezradil, že nový album by chceli vydať v prvej polovici tohto roka a že bude zatiaľ "najintímnejší, najbombastickejší a najtemnejší". Informácie zverejnila webstránka www.mtv.com.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…