Nový singel 30 Seconds to Mars bude mať premiéru vo vesmíre
SITA
SITA

Nový singel 30 Seconds to Mars bude mať premiéru vo vesmíre

Fanúšikovia si budú môcť pieseň Up In The Air vypočuť už 18. marca.

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINIY) - Americká kapela 30 Seconds to Mars dnes poslala do vesmíru prvý singel z pripravovaného nového albumu.

Pieseň Up In The Air na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) putovala na palube rakety spoločnosti Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) z floridského Mysu Canaveral.

Spolu s ňou sa odviezlo vyše 500 kilogramov rôznych prístrojov a vybavenia pre posádku ISS. Priebeh celej udalosti kapela komentovala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, pričom ho bolo možné sledovať prostredníctvom oficiálnej stránky amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA).

Členovia skupiny 18. marca absolvujú rozhovor s astronautom Tomom Marshburnom, ktorý na ISS momentálne pôsobí. Ten si budú môcť fanúšikovia vypočuť na oficiálnej stránke kapely a v tento deň sa zároveň môžu tešiť na premiéru skladby Up In The Air, ktorá bude od 19. marca na predaj v digitálnej podobe.

Kapelu 30 Seconds to Mars tvorí Jared Leto, jeho brat Shannon a Tomo Miličević. Svoj prvý, eponymný album vydala v roku 2002. Nasledovali štúdiovky A Beautiful Lie (2005) a zatiaľ posledná This Is War (2009), ktorá sa prebojovala do prvej dvadsiatky amerického i britského albumového rebríčka.

Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad The Kill, From Yesterday, This Is War či Closer to the Edge a na konte majú okrem iných jednu Billboard Music Award, jednu NME Award, šesť MTV Europe Music Awards či dve MTV Video Music Awards. Skupina počas dvoch rokov odohrala 309 koncertov, čo im zabezpečilo zápis do Guinnessovej knihy rekordov ako rockovej skupine s najdlhším koncertným turné v histórii.

Líder kapely Leto počas šnúry pracoval na dokumente Artifact (2012), v ktorom fanúšikom ukázal život kapely na cestách a za jeho réžiu na vlaňajšom Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte získal Divácku cenu pre dokumentárny film. Spevák ešte vlani v novembri prezradil, že nový album by chceli vydať v prvej polovici tohto roka a že bude zatiaľ "najintímnejší, najbombastickejší a najtemnejší". Informácie zverejnila webstránka www.mtv.com.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…