Prioritami Kežmarku sú pracovné miesta a prestavba štadióna
TASR
TASR

Prioritami Kežmarku sú pracovné miesta a prestavba štadióna

Podpísané je tiež pokračovanie výstavby druhej etapy cyklochodníkov.

Kežmarský hrad — Foto: TASR

Kežmarok 7. februára (TASR) – Prioritami mesta Kežmarok je v tomto roku najmä rekonštrukcia zimného štadióna, ktorý bude mať podobu multifunkčnej haly, prestavba mestského kúpaliska a vytváranie voľných pracovných miest. Ako uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák, pracovné miesta sa budú vytvárať v spolupráci so zamestnávateľmi a novými investormi.

"Aj naďalej plánujeme využívať prácu nezamestnaných na úpravu a skrášľovanie mesta," povedal Ferenčák. V roku 2016 sa v meste rozhodla rozšíriť svoju pôsobnosť firma Hengstler, s.r.o. Táto investícia podľa neho zastabilizuje prácu pre 300 ľudí a zároveň vytvorí ďalších zhruba 50 - 70 nových pracovných miest. "Ukončili sme prvú etapu výstavby priemyselného parku, budeme pokračovať vo výstavbe druhej," priblížil.

Na jar sa začne s prestavbou zimného štadióna, ktorý bude slúžiť ako multifunkčná hala. Projektová dokumentácia je hotová, v nasledujúcich dňoch by sa mala začať súťaž na dodávateľa prác. Oproti pôvodným plánom budú pozmenené rozmery ľadovej plochy, a to z pôvodných 27 x 60 metrov na 26 x 61 metrov, čím nadobudnú charakter plochy typickej pre kanadsko-americký štýl hokeja. Zrekonštruovaný by mal byť do konca roka za približne dva milióny eur.

"V roku 2016 sme pripravovali prestavbu mestského kúpaliska, realizácia projektu je vo výške približne 575.000 eur," informoval primátor. Ferenčák uviedol, že v lete by malo byť kúpalisko v prevádzke, pričom bazény by mali byť naplnené slanou morskou vodou. Jeho súčasťou budú dva bazény, veľký a detský. Vybudované bude na ulici Biela voda, a to na mieste niekdajšieho kúpaliska, ktoré bolo pred viac ako desiatimi rokmi zatvorené.

Podpísané je tiež pokračovanie výstavby druhej etapy cyklochodníkov. Malo by ísť o prepojenie s centrom mesta, na tento zámer je vyčlenených viac ako 643.000 eur. Plánujú zriadiť "venčoviská" pre psov. Budú sa stavať ďalšie byty pre mladé rodiny, radnica počíta so sumou 1.044.900 eur. "Chceme lepšie využiť areál bývalých kasární na obytné účely a občiansku vybavenosť," vysvetlil primátor. V tomto roku sa bude pokračovať aj v obnove kežmarského hradu, ktorá sa začala v roku 2016. Hlavným zámerom je odvlhčenie kultúrnej pamiatky. Na Hlavnom námestí plánujú otvorenie projektového centra.

Radnica počíta aj s úpravami miestnych komunikácií vo výške 290.000 eur, opravami chodníkov za 224.000 eur a s obnovou parkovísk na ulici Pod lesom. Na sídlisku Sever mesto plánuje výmenu mosta. Na tento zámer je vyčlenených 341.000 eur. Na rekonštrukciu a rozšírenie kapacity Materskej školy na Možiarskej ulici by malo ísť 300.000 eur. V meste budú pokračovať aj v rekonštrukcii zariadenia pre seniorov i opatrovateľskej služby na ulici Vyšný Mlyn za 280.000 eur.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…