Na Slovensko príde Felix Francis, syn Dicka Francisa
SITA
SITA

Na Slovensko príde Felix Francis, syn Dicka Francisa

Pri príležitosti vydania svojho najnovšieho románu Smrť džokejky sa stretne s fanúšikmi v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

BRATISLAVA 27. februára - Anglický autor krimirománov z dostihového prostredia Felix Francis zavíta už čoskoro na Slovensko. Syn slávneho spisovateľa a džokeja Dicka Francisa navštívi v dňoch 21. až 25. marca Bratislavu, Banskú Bystricu a Košice. Pri príležitosti vydania svojho najnovšieho románu Smrť džokejky sa vo štvrtok 21. marca o 18:00 stretne s fanúšikmi na besede a autogramiáde v kníhkupectve Martinus.sk v Bratislave na Obchodnej ulici. Na druhý deň o 17:30 bude v Banskej Bystrici v SC Európa a 23. marca o 16:00 ho budú môcť vidieť priaznivci v košickom Auparku. Na Slovensko príde na pozvanie vydavateľstva Slovenský spisovateľ.

Felix Francis je mladší z dvoch synov Dicka Francisa. Vyštudoval fyziku, ale väčšinu svojho profesionálneho života venoval manažovaniu autorských práv svojho otca a podieľal sa aj na jeho tvorbe. "U nás doma sa počas stretnutí nerozoberali rodinné problémy, ale dej a zápletky románov, pracovali sme ako tím. Otec bol šéf a my s mamou členovia," uviedol spisovateľ, ktorého mama Mary zomrela v roku 2000. Dicka Francisa v roku 2001 vyhlásili za najpredávanejšieho zahraničného spisovateľa na Slovensku, keď súhrnný náklad slovenských vydaní jeho 39 románov dosiahol jeden milión výtlačkov. Pred ním, v roku 1997, túto métu dosiahla len francúzska autorka Anne Golonová s románmi o Angelike a po ňom v roku 2012 prvá slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková.

Felix Francis sa prvýkrát predstavil ako otcov spoluautor v roku 2008 v románe Na mŕtvom bode (Dead Heat). V ročných odstupoch nasledovali ďalšie spoločné romány Džokej v talári (Silks), Dvojnásobná výhra (Even Money) a Chybný krok (Crossfire). Po smrti otca mu v roku 2011 vyšiel prvý samostatný román s názvom Hazardná hra (Gamble). Práve týmto románom potvrdil, že zdedil spisovateľský talent otca, pričom väčšina odborníkov sa zhodla na tom, že otcovo majstrovstvo dokonca obohatil, a to najmä o dynamiku a fenomény dnešnej doby, ako sú terorizmus, elektronické stávkovanie či internetový poker. Kniha Smrť džokejky (Bloodline), ktorá vyjde v slovenčine 12. marca, je jeho druhým samostatným románom. Felix Francis navštívi Slovensko tretíkrát, v roku 1995 a aj v roku 2001 sprevádzal na návštevách krajiny svojho otca.

Agentúru SITA informovala Jana Šlinská z kníhkupectva Martinus.sk.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…