Festival Hory a mesto daruje víťazovi fotosúťaže výlet
SITA
SITA

Festival Hory a mesto daruje víťazovi fotosúťaže výlet

Dvojtýždňový trekový výlet do Pakistanu venoval do súťaže himalájista a pakistanský politik Nazir Sabir.

BRATISLAVA 27. februára - Víťaz fotosúťaže na tohtoročnom festivale Hory a mesto vyhrá dvojtýždňový trekový výlet do Pakistanu.

Štrnásty ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva sa uskutoční od 10. do 14. apríla v Cinema City v bratislavskom centre Aupark.

„Sme radi, že vo fotosúťaži môžeme tohto roku ponúknuť takú exkluzívnu cenu. Je to dar od himalájistu, environmentalistu a angažovaného pakistanského politika Nazira Sabira, ktorý bol aj dlhoročným predsedom Alpského pakistanského klubu. Ide o výlet do Nazirovej domovskej oblasti Hunza Valley v severnom Pakistane, s jeho spoločnosťou Nazir Sabir Expeditions,“ povedal k mimoriadnej cene programový riaditeľ Alan Formánek.

Súťaží sa v štyroch okruhoch

Možnosť zapojiť sa do súťaže majú amatérski fotografi aj profesionáli. Podmienky súťaže a prihlasovací formulár nájdu záujemcovia na internetovej stránke festivalu www.horyamesto.sk.

Prihlásení súťažia v štyroch tematických okruhoch - horské a outdoorové športy, horská kultúra a ľudia, horská krajina (panoráma, fauna a flóra) a humor v horskej fotografii.

O víťazovi rozhodne päťčlenná porota - fotograf Pavol Breier, výtvarníčka a hudobníčka Zuzana Homolová, študentka Inštitútu kreatívnej fotografie Zuzana Halánová, kameraman Dodo Lietavec a študent masmédií na Paneurópskej vysokej škole, ktorý sa venuje fotografii adrenalínových športov Peter Kubaľák.

Tohtoročnou novinkou je aj videosúťaž, do ktorej sa takisto môžu zapojiť profesionáli aj amatéri. Témou sú opäť hory, outdoorové športy, horská kultúra a cestovanie.

Vyše päťdesiat filmov

Podmienky videosúťaže a prihlasovací formulár nájdu záujemcovia tiež na webovej stránke festivalu. Tvorcovia majú s prihlásením svojho videa čas do konca marca. O najlepšom videu nerozhodne porota, ale návštevníci online galérie na www.horyamesto.sk.

Päťdňový festival Hory a mesto tvorí filmová prehliadka s vyše päťdesiatimi filmami, cestokluby KINO SVET a hostia s multimediálnymi prezentáciami.

Medzi tohtoročnými sú Alex Honnold z USA, Maurizio "Manolo" Zanolla z Talianska, Adam Ondra z Česka, Alek Lwow z Poľska a Hans Rey zo Švajčiarska.

Po skončení podujatia vybraný program festivalu uvedú v Česku, Maďarsku a Poľsku. Na Slovensku ho uvidia aj záujemcovia v Prešove, Dolnom Kubíne, Žiline a Zvolene.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka festivalu Hory a mesto Zuzana Golianová.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…