Day-Lewis si po Lincolnovi nevie predstaviť, koho bude hrať
SITA
SITA

Day-Lewis si po Lincolnovi nevie predstaviť, koho bude hrať

Novinári sa Daniela Day-Lewisa v zákulisí pýtali, ktorú historickú osobnosť by si ešte chcel zahrať, na to však nevedel odpovedať.

BRATISLAVA 25. februára - Anglický herec Daniel Day-Lewis, ktorý si z nedeľného udeľovania Oscarov odniesol sošku za stvárnenie titulnej postavy vo filme Lincoln (2012), vôbec netuší, čomu sa bude najbližšie venovať vo svojom profesionálnom živote.

Novinári sa ho totiž v zákulisí pýtali, ktorú historickú osobnosť by si ešte chcel zahrať, na to však nevedel odpovedať.

"Neviem si na nič spomenúť, lebo po tomto si potrebujem na niekoľko rokov ľahnúť," žartoval.

"Nie, ale naozaj to nedokážem, je veľmi ťažké predstaviť si, že po tomto budem robiť čokoľvek," dodal.

Day-Lewis tiež prezradil, že sa veľmi bál toho, že 16. prezidenta Spojených štátov amerických nedokáže stvárniť vierohodne.

"Bolo to paralyzujúce, tá myšlienka, že ak to pokazíme - čo bolo úplne možné, dokonca pravdepodobné - že možno už nikdy nebudem môcť ukázať svoju tvár v tejto krajine," vysvetlil. Day-Lewis sa v nedeľu stal prvým hercom v histórii, ktorý získal celkovo tri Oscary za hlavné roly. Na konte má aj množstvo ďalších cien a ako poznamenal jeden z novinárov, je pozoruhodné, že jeho ďakovné reči sú ešte stále rozmanité a originálne.

"Nikto mi s nimi nepomáha. Ale ak v takejto situácii neviete nájsť vhodné slová, bolo by to trochu smutné, nie?" vyjadril sa.

Uznávaný herec Daniel Day-Lewis má na konte tri Oscary, ktoré dostal za filmy Moja ľavá noha (1989), Čierna krv (2007) a Lincoln (2012), pričom za snímky V mene otca (1993) a Gangy New Yorku (2002) ho na ďalšie dva nominovali. Je známy tým, že sa necháva pohltiť úlohami a často sa so svojimi protagonistami stotožňuje počas celého nakrúcania - aj mimo pľacu. Je jedným z najvyberavejších súčasných hercov.

Od roku 1997 sa objavil len v siedmich filmoch - Boxer (1997), Gangy New Yorku (2002), Abby Singer (2003), The Ballad of Jack and Rose (2005), Čierna krv (2007), Nine (2009) a Lincoln (2012). Okrem spomínaných ho diváci poznajú aj zo snímok Gándhi (1982), Izba s vyhliadkou (1985), Neznesiteľná ľahkosť bytia (1988), Posledný Mohykán (1992), V mene otca (1993), Vek nevinnosti (1993) či Čarodejnice zo Salemu (1996). Od roku 1996 je ženatý s režisérkou a scenáristkou Rebeccou Miller, s ktorou má dve deti. Najstaršieho syna Gabriela mu porodila francúzska herečka Isabelle Adjani. Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…