Chátrajúcu budovu starej polikliniky chce Trenčiansky kraj predať
TASR
TASR

Chátrajúcu budovu starej polikliniky chce Trenčiansky kraj predať

Budova bývalej polikliniky zostala prázdna v roku 2009. Väčšina lekárov, ktorí v nej ordinovali, sa presunula do vtedy novovybudovanej Unikliniky kardinála Korca na Nábrežnej ulici.

Poliklinika, ilustračná snímka. — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Prievidza 1. februára (TASR)- Niekoľko rokov chátrajúca budova starej polikliniky na sídlisku Píly v Prievidzi pravdepodobne zmení majiteľa. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ktorý je majiteľom stavby, ju chce predať. Eviduje už aj záujemcu.

TSK má v pláne vyhlásiť verejnú súťaž po tom, čo usporiada pozemky pod budovou polikliniky a Základnou školou na Rastislavovej ulici. Pozemok pod bývalým zdravotníckym zariadením totiž patrí mestu, ten pod školou zase TSK. "TSK v súčasnosti čaká na doručenie kompletnej zámennej zmluvy od mesta Prievidza spolu s prílohami, ktorou došlo k majetkovoprávnemu usporiadaniu pozemkov pod Základnou školou na Rastislavovej ulici v Prievidzi a budovou bývalej polikliniky a bývalým röntgenom na sídlisku Píly," uviedla pre TASR poverená vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK Veronika Rezáková. Po kompletnom doručení zámennej zmluvy, jej podpísaní zo strany TSK a zverejnení, podá podľa nej mesto Prievidza na kataster návrh na vklad vlastníckeho práva. "Po nadobudnutí vlastníckych práv k pozemkom pod budovou bývalej polikliniky a bývalým röntgenom bude na Zastupiteľstvo TSK podaný návrh na vyhlásenie prebytočnosti majetku, spôsobu prevodu nehnuteľného majetku a súťažných podmienok obchodnej verejnej súťaže," konkretizovala.

Obchodnú verejnú súťaž však musí ešte schváliť Zastupiteľstvo TSK, v prípade jeho súhlasného stanoviska kraj odhaduje, že súťaž vyhlási ešte tento rok. "V súčasnosti TSK eviduje jedného záujemcu o odkúpenie objektu," ozrejmila Rezáková.

Budova bývalej polikliniky zostala prázdna v roku 2009. Väčšina lekárov, ktorí v nej ordinovali, sa presunula do vtedy novovybudovanej Unikliniky kardinála Korca na Nábrežnej ulici. Ešte v roku 2008 navrhlo mesto Prievidza a Združenie miest a obcí hornej Nitry, že by tam mohol vzniknúť domov dôchodcov. Z plánov nakoniec zišlo. Primátorka Prievidze Katarína Macháčková pre TASR uviedla, že mesto záujem o vybudovanie ďalšieho zariadenia pre seniorov momentálne nemá.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…