Chátrajúcu budovu starej polikliniky chce Trenčiansky kraj predať
TASR
TASR

Chátrajúcu budovu starej polikliniky chce Trenčiansky kraj predať

Budova bývalej polikliniky zostala prázdna v roku 2009. Väčšina lekárov, ktorí v nej ordinovali, sa presunula do vtedy novovybudovanej Unikliniky kardinála Korca na Nábrežnej ulici.

Poliklinika, ilustračná snímka. — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Prievidza 1. februára (TASR)- Niekoľko rokov chátrajúca budova starej polikliniky na sídlisku Píly v Prievidzi pravdepodobne zmení majiteľa. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ktorý je majiteľom stavby, ju chce predať. Eviduje už aj záujemcu.

TSK má v pláne vyhlásiť verejnú súťaž po tom, čo usporiada pozemky pod budovou polikliniky a Základnou školou na Rastislavovej ulici. Pozemok pod bývalým zdravotníckym zariadením totiž patrí mestu, ten pod školou zase TSK. "TSK v súčasnosti čaká na doručenie kompletnej zámennej zmluvy od mesta Prievidza spolu s prílohami, ktorou došlo k majetkovoprávnemu usporiadaniu pozemkov pod Základnou školou na Rastislavovej ulici v Prievidzi a budovou bývalej polikliniky a bývalým röntgenom na sídlisku Píly," uviedla pre TASR poverená vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK Veronika Rezáková. Po kompletnom doručení zámennej zmluvy, jej podpísaní zo strany TSK a zverejnení, podá podľa nej mesto Prievidza na kataster návrh na vklad vlastníckeho práva. "Po nadobudnutí vlastníckych práv k pozemkom pod budovou bývalej polikliniky a bývalým röntgenom bude na Zastupiteľstvo TSK podaný návrh na vyhlásenie prebytočnosti majetku, spôsobu prevodu nehnuteľného majetku a súťažných podmienok obchodnej verejnej súťaže," konkretizovala.

Obchodnú verejnú súťaž však musí ešte schváliť Zastupiteľstvo TSK, v prípade jeho súhlasného stanoviska kraj odhaduje, že súťaž vyhlási ešte tento rok. "V súčasnosti TSK eviduje jedného záujemcu o odkúpenie objektu," ozrejmila Rezáková.

Budova bývalej polikliniky zostala prázdna v roku 2009. Väčšina lekárov, ktorí v nej ordinovali, sa presunula do vtedy novovybudovanej Unikliniky kardinála Korca na Nábrežnej ulici. Ešte v roku 2008 navrhlo mesto Prievidza a Združenie miest a obcí hornej Nitry, že by tam mohol vzniknúť domov dôchodcov. Z plánov nakoniec zišlo. Primátorka Prievidze Katarína Macháčková pre TASR uviedla, že mesto záujem o vybudovanie ďalšieho zariadenia pre seniorov momentálne nemá.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…