Horkýže Slíže budú na turné hľadať talent
SITA
SITA

Horkýže Slíže budú na turné hľadať talent

Kapela poňala turné k 20. výročiu pôsobenia na scéne ako talentovú šou, a preto budú mať jej fanúšikovia možnosť na jednotlivých koncertoch účinkovať ako komparzisti v rôznych maskách.

BRATISLAVA 25. februára - Slovenská kapela Horkýže Slíže plánuje počas pripravovaného turné s názvom Horkýže Slíže hľadajú talent! Už 20 rokov zapojiť aj svojich fanúšikov, ktorí budú mať možnosť na jednotlivých koncertoch účinkovať ako komparzisti v rôznych maskách.

Kapela si ich bude vyberať pred samotnými koncertmi. Na dnešnej tlačovej konferencii v bratislavskej Inchebe, kde turné vo štvrtok odštartuje, to uviedol frontman kapely Peter "Kuko" Hrivňák.

Horkýže Slíže poňali turné k 20. výročiu pôsobenia na scéne ako talentovú šou a jednotlivé koncerty preto nazývajú kastingami. Práve z tohto dôvodu si do tohto projektu prizvali aj producenta a manažéra Jaroslava Slávika, ktorý sa stal známym predovšetkým ako porotca v súťaži Česko Slovensko má talent.

Okrem neho sa na tlačovej konferencii zúčastnili aj Whisky z kapely Slobodná Európa a Ján Spišák z Dilemmy, pričom obe tieto formácie budú Horkýže Slíže sprevádzať na turné. Kuko taktiež prezradil, že pódium na tomto turné bude pripomínať auto, aby tak korešpondovalo s obalom ich aktuálneho albumu St. Mary Huana Ganja (2012). Následne túto scénu predstavili a odohrali niekoľko skladieb.

Po Bratislave navštívia Horkýže Slíže aj Trenčín, Piešťany, Liptovský Mikuláš, Poprad, Košice, Martin, Dolný Kubín, Detvu, Topoľčany, Michalovce, Sabinov, Banskú Bystricu a Nitru.

Okrem spomínaných skupín Slobodná Európa a Dilemma ich bude na koncertoch v Detve, Topoľčanoch, Michalovciach a Sabinove sprevádzať aj kapela BijouTerrier. Vstupenky na jednotlivé koncerty sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

Skupina Horkýže Slíže vznikla v roku 1992 v Nitre. Svoj prvý koncert odohrala vo februári 1993. Na konte má okrem albumu St. Mary Huana Ganja deväť štúdiových nahrávok - V rámci oného (1996), Vo štvorici po opici (1998), Ja chaču tebja (2000), Festival Chorobná (2001), Kýže sliz (2002), Alibaba a 40 krátkych songov (2003), Ritero Xaperle Bax (2004), Ukáž tú tvoju ZOO (2007) a 54 dole hlavou (2009).

Vydala aj dve kompilácie - Best uff (2001) a V dobrej viere (2011). V roku 2005 uviedla na trh živú nahrávku s príznačným názvom Živák. Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Maštaľ; Logická hádanka; Telegram; Vlak; Brďokoky; L a G song; Kožky, perie; Baby; R\'nB Soul; Bernardín; Emanuel Bacigala; Atómový kryt; A ja sprostá; Silný refrén; Liza a Wendy či Mám v p... na lehátku. V súčasnosti tvoria skupinu okrem Kuka aj Marián "Sabotér" Sabo (gitara, sprievodný spev), Juraj Štefánik (gitara, sprievodný spev) a Marek Viršík (bicie nástroje, sprievodný spev).

Prehľad slovenských koncertov turné Horkýže Slíže hľadajú talent! Už 20 rokov:

28. 2. - Bratislava, Incheba Expo Aréna

1. 3. - Trenčín, Športová hala

2. 3. - Piešťany, Zimný štadión

7. 3. - Liptovský Mikuláš, Liptov Aréna

8. 3. - Poprad, Športová hala

9. 3. - Košice, Hala Cassosport

5. 4. - Martin, Športová hala

6. 4. - Dolný Kubín, Zimný štadión

12. 4. - Detva, Športová hala

13. 4. - Topoľčany, Kultúrny dom

19. 4. - Michalovce, Športová hala

20. 4. - Sabinov, Športová hala

26. 4. - Banská Bystrica, Zimný štadión

27. 4. - Nitra, Športová hala Klokočina

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…