Matka so štyrmi deťmi si sama postavila dom podľa návodu na YouTube
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Matka so štyrmi deťmi si sama postavila dom podľa návodu na YouTube

Príbeh slobodnej mamy štyroch detí v sebe skrýva neskutočné odhodlanie a až neuveriteľnú odvahu zlepšiť svoj život vlastnými silami. Pozrite sa, aký dom sa jej podarilo postaviť pre jej rodinu iba za pomoci návodov na YouTube a jej detí.

Do stavby domu sa pustila iba za pomoci návodov na internete. — Foto: reprofoto/boredpanda

LITTLE ROCK 24. januára - Hoci nemala žiadne skúsenosti ani vedomosti o tom, ako postaviť dom, pustila sa do toho s veľkým nasadením. Táto žena všetkým ukázala, že hoci jej život kládol polená pod nohy, vďaka veľkému odhodlania dokázala zabojovať a zlepšiť svoj život k lepšiemu.

Rozhodla sa postaviť dom vlastnými rukami

Ako slobodná matka štyroch detí to Cara Brookinsová nemala ani trochu jednoduché. Po dvoch neúspešných manželstvách, ktoré sa rozpadli kvôli tomu, že jej bývalí manželia mali násilnícke sklony, sa musela o rodinu postarať sama. Jej deti boli vo veku dvoch, jedenástich, pätnástich a sedemnástich rokov, keď sa rozhodla, že s ich dovtedajším životom skoncuje a začnú žiť sami nový a lepší život. Kúpu nového domu si však dovoliť nemohli, no ani to mladú mamičku nezastavilo pred cestou za vytúženým cieľom. Dom pre rodinu sa rozhodla postaviť vlastnoručne, iba za pomoci svojich detí.

Pomohli jej deti a návody na internete

Celé sa to začalo ešte v roku 2007, keď začala uvažovať nad tým, že by sa pustila do stavania domu na vlastnú päsť a u svojich detí našla veľkú podporu. Aby mali nejaké peniaze na potrebný materiál, vybavila si v banke pôžičku, a mohla začať stavať. Neodradilo ju ani to, že so stavbou domu nemala ani najmenšie skúsenosti. V snahe zabezpečiť svojej rodine nový, pokojný a šťastný domov, ju nič nemohlo nič zastaviť. Na YouTube si našla návody, podľa ktorých si naštudovala všetko potrebné o tom, ako postupovať a pustila sa do stavby domu, uviedol portál Bored Panda. Deti jej pri tom ochotne pomáhali a pomaly si plnili svoj spoločný sen.

Pozrite si fotografie, ktoré zachytávajú ich príbeh. Ten je ukážkovým príkladom toho, ako vyzerá nesmierna perfektná tímová práca, veľká odvaha a odhodlanie zmeniť svoj život k lepšiemu vlastnými silami.

Galéria

Galéria

Tento krok vyžadoval veľkú odvahu, no mladá žena to robila najmä kvôli svojim deťom, pre ktoré chcela len to najlepšie. A stavba domu zároveň utužila a posilnila ich vzájomné vzťahy. A hoci im to trvalo dlho, spoločnými silami si postavili pekný a veľký dom, v ktorom sa rozhodli začať nový život.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…