Prievidzskí basketbalisti prehrali doma s francúzskym Gravelines 68:79

Hráč Prievidze Reger Dowell (vľavo) a hráč BCM Gravelines Dunkerque Justin Cobbs v zápase Európskeho pohára FIBA mužov v basketbale, L-skupina BC Prievidza - BCM Gravelines Dunkerque, 11. januára 2017 v Prievidzi. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Zápas začal vo vysokom tempe, čo viac vyhovovalo hosťujúcim basketbalistom.

Prievidza 11. januára (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza prehrali vo štvrtom stretnutí L-skupiny Európskeho pohára FIBA s francúzskym BCM Gravelines-Dunkerque 68:79. Ďalší zápas čaká slovenského zástupcu v stredu 18. januára, o 17.00 h sa predstavia na palubovke tureckého Demiru Insaat Buyukcekmece.

Zápas začal vo vysokom tempe, čo viac vyhovovalo hosťujúcim basketbalistom. Prievidžania mali so súperom veľké problémy pod košom a tiež s ich vysokou úspešnosťou streľby. Gravelines priniesla táto výhoda vedenie po prvej štvrtine 24:19. V druhej 10-minútovke pokračoval slovenský zástupca v stíhacej jazde, Körnerovi sa podarilo upraviť v 14. minúte na rozdiel jediného bodu (26:27). Francúzom sa podarilo ujsť dokonca aj na rozdiel 10 bodov, ale Jones napokon upravoval polčasové skóre zápasu na 35:41 z pohľadu domácich.

Gravelines pokračoval v kontrolovaní priebehu stretnutia, úspešne odrážal útoky Prievidze a pred záverečnou periódou vyhrával 62:51. Zverenci trénera Miljana Čuroviča sa snažili otočiť zápas vo svoj prospech, ale na kolená ich zrážali vlastné chyby. Skúsení hostia nepripustili v závere drámu a napokon si zapísali prvé víťazstvo v skupine.

Európsky pohár FIBA - L-skupina:

BC Prievidza - BCM Gravelines-Dunkerque 68:79 (35:41)

zostavy a body:

Prievidza: Dramičanin 14, Körner a Marič po 11, Jones 9, Dowell 5 (Milovanovič 14, Batina a Ihring po 2, Jašš 0)

Gravelines: Solomon 18, Cobbs a Gibson po 12, Hesson 10, Henry 8 (Djimrabaye 11, Jomby a Keita po 3, Raposo 2, Mokoka 0)

TH: 9/7 - 9/5, fauly: 18 - 14, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Liszka (Poľ.), Mrdak (Srb.), Vladic (Rak.)

štvrtiny: 19:24, 16:17, 19:20, 14:18