Asistent trénera vodných pólistov SR: Remíza so Srbmi je malé víťazstvo
TASR
TASR

Asistent trénera vodných pólistov SR: Remíza so Srbmi je malé víťazstvo

O spokojnosti hovorili tréneri i hráči slovenského tímu, kapitána Juraja Zaťoviča však mrzeli nepremenené päťky.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Milan Kapusta

Nováky 11. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle zaskočili favorita vo svojom treťom zápase Svetovej ligy a proti olympijským víťazom zo Srbska uhrali v riadnom hracom čase remízu 11:11. Hoci po následných päťmetrových hodoch prehrali, diváci ich z nováckeho bazéna vyprevadili s potleskom. O spokojnosti hovorili tréneri i hráči slovenského tímu, kapitána Juraja Zaťoviča však mrzeli nepremenené päťky.

Skúseného reprezentanta škrelo najmä druhé zlyhanie za stavu 6:6, po ktorom prišlo rozhodnutie Rašoviča. "Tú prehru beriem na seba. V záverečnom rozstrele som nepremenil dve päťky. Škoda, mohlo to byť ešte krajšie," vravel Zaťovič smutným tónom, ale krátko na to už preladil na optimistickú tému. "Verím, že to našich hráčov, najmä mladších, nakopne smerom do budúcna. Môžu to vnímať aj ako isté zadosťučinenie. Sami videli, že keď poctivo trénujú, tak výsledky môžu prísť aj proti tímom ako Srbsko. Oni síce prišli v pozmenenej zostave, ale proti nim je to vždy ťažké. Sú to všetko skvelí hráči, ktorí pochádzajú z veľkej základne a v ich tíme vie jedného hráča nahradiť niekoľko ďalších," poznamenal Juraj Zaťovič.

Srbský tím sa v bazéne v Novákoch prezentoval s omladeným tímom, napriek tomu však v jeho kádri zostalo niekoľko pamätníkov olympijského triumfu v Riu 2016. Aj táto skutočnosť pridáva na spokojnosti slovenského tímu s bodom získaným za remízu v riadnom hracom čase. "Mužstvo hralo omnoho lepšie v obrane než v predošlom zápase v Rumunsku. Hráči dali do hry srdce a ten výsledok prišiel. Sami vidia, že keď si každý hráč poctivo odohrá svoje, tak sa výsledok dostaví. Ten bod za remízu je pre nás ako malé víťazstvo. Je to náš úspech, po ktorom predpokladám, že sa na nás ďalší súperi lepšie pripravia. Teraz už vedia, že sme schopní akéhokoľvek výsledku a dajú si na nás lepší pozor," uviedol asistent hlavného trénera Antonia Estellera Peter Nižný.

Srbi si víťazstvom po päťmetrových hodoch upevnili prvú priečku v A-skupine Svetovej ligy, ale slovenský tím vníma cenný výsledok ako prísľub do ďalších bojov. "Je to impulz do budúcna pre všetkých i pre mňa. Vždy, keď hráč odohrá takýto zápas, tak vidí, že má zmysel trénovať a pracovať na sebe. Verím, že na tento výsledok čoskoro nadviažeme," dodal Juraj Zaťovič.

Ďalší program Slovenska v A-skupine Svetovej ligy:

14. februára 2017, Nemecko - Slovensko

14. marca 2017, Slovensko - Rumunsko

11. apríla 2017, Srbsko - Slovensko

Priebežná tabuľka A-skupiny SL:

1. Srbsko 3 2 1 0 0 45:28 8

2. Slovensko 3 1 0 1 1 31:30 4

3. Rumunsko 3 1 0 1 1 30:39 4

4. Nemecko 3 0 1 0 2 26:35 2

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…