Muž sa 20 rokov nerozprával s manželkou. Neuveríte, akými slovami prelomil mlčanie
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Muž sa 20 rokov nerozprával s manželkou. Neuveríte, akými slovami prelomil mlčanie

Dlhých 20 rokov sa manžel odmietal rozprávať so svojou manželkou. Po dvoch desaťročiach, ktoré vedľa seba prežili, ku nej prehovoril a venoval jej prvé slová. Čo jej povedal?

Ilustračné foto — Foto: reprofoto/huffingtonpost

TOKIO 10. januára - Problém tichej domácnosti nie je ničím nezvyčajným a každý pár, ktorý zažil takéto "obdobie ticha" vie, že to nie je nič príjemné. Predstavte si však, že by to trvalo celých 20 rokov. Znie to priam neuveriteľne, no títo manželia sa spolu naozaj nerozprávali dve desaťročia.

Nekonečných 20 rokov mlčania

Ide o japonský manželský pár z mesta Nara, ktorý spolu vydržal napriek extrémne dlhej dobe, počas ktorej medzi sebou nepreriekli ani pol slova. Za všetkým bola manželova žiarlivosť, ktorá ich priviedla až do tohto stavu. Otou Katayama začal postupne žiarliť, keď jeho manželka Yumi venovala deťom veľa pozornosti, ktorú on postrádal. Jeho žena sa pritom s láskou starala o ich tri deti, no manžel sa nahneval, pretože mal pocit, že jemu sa nevenuje. Dohnalo ho to až k tomu, že sa s ňou prestal rozprávať.

Pred rokmi ich vzťah vyzeral celkom inak.
Pred rokmi ich vzťah vyzeral celkom inak. Foto: reprofoto/dailymail

Manželka Yumi sa napriek tomu nevzdávala a počas tých rokov sa snažila s manželom viesť konverzáciu. Odpoveďou jej však bolo zakaždým maximálne kývnutie hlavou alebo hundranie. Obdivuhodná trpezlivosť, s akou vydržala ťažké časy, priniesla svoje ovocie a s pomocou ich detí sa im podarilo roztopiť aj srdce manžela.

Čo jej povedal po rokoch?

Ich deti trápilo, že ich rodičov nikdy nepočujú rozprávať sa medzi sebou a chceli situácii trochu dopomôcť. Preto 18-ročný syn Yoshiki napísal do televízie, pretože veril, že v rámci istej televíznej relácie im pomôžu ich vzájomný problém prekonať. Zorganizovali pre nich stretnutie v parku, v ktorom mali pred rokmi svoje prvé rande. Pohlo to dokonca aj tvrdohlavým manželom, ktorý prehovoril ku svojej manželke. Keď to začuli ich deti, boli z toho dojaté.

Prvé slová po rokoch prelomili ľady, ktoré medzi nimi za ten čas tvrdohlavý manžel postavil.
Prvé slová po rokoch prelomili ľady, ktoré medzi nimi za ten čas tvrdohlavý manžel postavil. Foto: reprooto/YouTube

Chyby robíme všetci, no dôležité je dokázať svoju chybu napraviť. "Je to už dlhý čas, odkedy sme sa spolu rozprávali," začal neisto. "Ty si sa tak zameriavala na naše deti. Yumi, až doteraz si toho veľa vydržala. Chcem, aby si vedela, že som ti za všetko vďačný," vyznal prvé slová svojej manželke, citoval ho denník Daily Mail. Muž priznal, že žiarlil a bol nahnevaný. A hoci sa čas nedá vrátiť spať, teraz verí, že sa im podarí opäť pokračovať tak, ako predtým, pred 20-timi rokmi. Stačil malý moment a začali sa lámať ľady. Pokorná manželka mu odpustila a boli na najlepšej ceste k zmiereniu. Ako uviedol portál Fox News, manžel dúfa, že sa im podarí zapracovať na obnove ich vzťahu. Nekonečné roky ticha z jeho strany tak konečne skončili.

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…