Kapela Billy Talent vystúpi na Topfeste
SITA
SITA

Kapela Billy Talent vystúpi na Topfeste

Skupina z Ontária by v Piešťanoch nemala vynechať svoj azda najväčší hit Fallen Leaves, fanúšikovia sa dočkajú aj nových skladieb zo štvrtej štúdiovky Dead Silence (2012).

BRATISLAVA 18. februára - Kanadská punk-rocková formácia Billy Talent je ďalším potvrdeným zahraničným interpretom hudobného festivalu Topfest.

V pondelok popoludní o tom informoval PR manažér 10. ročníka podujatia Ján Kakaščík. Skupina z Ontária sa na Slovensko vráti už po roku, keďže vlani v júni odohrala koncert v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC).

Na Topfeste, ktorý sa bude konať 27. až 29. júna na letisku v Piešťanoch, sa predstaví počas druhého dňa, teda v piatok 28. júna.

Billy Talent sa sformovali v roku 1993. V roku 1999 vydali pod pôvodným názvom Pezz debutový album Watoosh! Museli sa však premenovať, pretože tento názov už od roku 1989 používala rovnomenná americká kapela. Druhú štúdiovku s jednoduchým názvom Billy Talent (2006) tak vydali už pod novým menom.

Zmena názvu im však vyšla, pretože sa s nahrávkou dostali na šiestu priečku v domácom rebríčku a zaujali aj v USA a Veľkej Británii. Skupina následne s ešte väčším úspechom vydala albumy Billy Talent II (2006), Billy Talent III (2009) a vlani na jeseň Dead Silence (2012). Skupina funguje už od roku 1993 v zložení: Ben Kowalewicz (spev), Ian D\'Sa (gitara), Jon Gallant (basgitara) a Aaron Solowoniuk (bicie nástroje).

"Sme veľmi radi, že na zoznam interpretov pre tento ročník môžeme dopísať ďalšie skvelé meno. Dúfame, že tým potešíme fanúšikov, pretože práve túto skupinu si viacerí veľmi často želali,“ povedal Dušan Drobný z organizačného tímu festivalu.

Headlinerom jubilejného 10. ročníka Topfestu bude anglická heavymetalová skupina Iron Maiden. Na festivale predstaví výber zo svojej tvorby v rámci svetového Maiden England World Tour.

Vystúpi už v úvodný deň, teda vo štvrtok 27. júna. Vystúpenie na Topfeste bude teda pre šesťčlennú formáciu prvým slovenským koncertom po takmer desiatich rokoch.

Na festivale sa okrem nich ukáže aj balkánsky režisér a hudobník Emir Kusturica s bosniansko-srbským projektom No Smoking Orchestra alebo španielska formácia Ska-P.

Českú scénu bude na Topfeste reprezentovať skupina Čechomor, slovenskú interpreti ako Horkýže Slíže, Tublatanka, IMT Smile alebo Arzén. Permanentky na festival sa v súčasnosti predávajú po 45 eur.

Lístok na štvrtok stojí 30 eur, jednodňová vstupenka na piatok alebo sobotu 25 eur. Pre fanúšikov je k dispozícii aj limitovaný počet VIP permanentiek zahŕňajúcich sedenie na tribúne, klimatizovaný stan, občerstvenie, samostatné splachovacie WC či VIP parkovanie za 120 eur.

 

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…