Hantuchová je v hlavnej súťaži dvojhry v Dubaji

Niekdajšia päťka počítačového poradia Hantuchová bola v akcii vo dvojhre či štvorhre deviaty deň z ostatných desiatich, pričom záťaž zvýšili tri rôzne dejiská - pred Dubajom a Dauhou to bol srbský Niš.

DUBAJ 18. februára - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v pondelňajšom zápase finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE nad Carlou Suárezovou-Navarrovou za 80 minút hladko 6:2, 6:2.

Proti 24-ročnej Španielke, 28. v renkingu, zvýšila v bilancii zo vzájomných súbojov na 3:0.

V roku 2009 ju v Pekingu prekonala 7:5, 6:2, v sezóne 2010 v Linzi 6:4, 6:3.

Niekdajšia päťka počítačového poradia Hantuchová bola v akcii vo dvojhre či štvorhre deviaty deň z ostatných desiatich, pričom záťaž zvýšili tri rôzne dejiská - pred Dubajom a katarskou Dauhou to bol srbský Niš. V predmetnom období mala voľno len minulý pondelok.

Dodatočný žreb teraz rozhodol, že v 1. kole hlavnej súťaže si zmeria sily s Češkou Petrou Kvitovou (8.) nasadenou ako šiestou. V štatistike s 22-ročnou predvlaňajšou wimbledonskou šampiónkou stojí 0:5 bez zisku čo i len setu. Naposledy jej podľahla minulý rok v Pekingu 2:6, 3:6. Obe v minulosti trénersky viedol kapitán fedcupovej reprezentácie SR Matej Lipták. Hantuchová už má v Dubaji istotu 21 bodov a 10 183 dolárov.

Pre Hantuchovú išlo o premiérový štart v kvalifikácii od januára 2002. Vtedy v austrálskom Sydney uspela a napokon sa dostala až do osemfinále hlavnej súťaže, v ktorom nestačila na Američanku Meghann Shaughnessyovú. Dvadsaťdeväťročná popradská rodáčka momentálne figuruje na 67. pozícii vo svetovom rebríčku. Minulý týždeň bola v osemfinálovom 3. kole v spomenutej Dauhe.

Hantuchová hrá v Dubaji ôsmy raz a jej miestnym rekordom je štvrťfinále zo sezón 2005, 2007 a 2012. Vlani medzi najlepšími ôsmimi nestačila na Nemku Juliu Görgesovú. Priamo v hlavnej súťaži v Spojených arabských emirátoch sa na základe svojho postavenia vo svetovom rebríčku predstaví zo Sloveniek Dominika Cibulková, v 1. kole si zmeria sily s Ruskou Naďou Petrovovou.

Dvojhra - kvalifikácia - 3. kolo (finále):

Daniela Hantuchová (SR) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-2) 6:2, 6:2 za 80 minút