Chicago je krok od vyrovnania rekordu, Zdeno Chára asistoval
SITA
SITA

Piate víťazstvo z posledných siedmich duelov zaznamenali hráči New York Rangers, ktorí zdolali Washington 2:1.

CHICAGO 18. februára - Hokejistov Chicaga delí v zámorskej NHL už len jeden zápas od vyrovnania historicky najlepšieho vstupu do súťaže, ktorý drží od roku 2006 Anaheim. Blackhawks si v nedeľu poradili s Los Angeles Kings 3:2 a bodovali aj v pätnástom zápase ročníka.

Chicago dosiahlo 12. víťazstvo v sezóne a vyrovnalo sa na druhom mieste tabuľky vstupov do sezóny Edmontonu z ročníka 1984/85.

Blackhawks si v úvodných dvoch tretinách utvorili proti obhajcovi Stanleyho pohára trojgólový náskok, ktorý v závere takmer pustili z rúk.

Marián Hossa odohral vyše 19 minút a prezentoval sa tromi neúspešnými streleckými pokusmi. Anaheim aj Edmonton na konci spomenutých ročníkov oslavovali zisk Stanleyho pohára. V Chicagu by majstrovské oslavy neodmietli.

"Máme za sebou len 15 stretnutí sezóny. Pre nás je teraz dôležité, aby sme si vybojovali pre rozhodujúce bitky v play-off výhodu domáceho ľadu. Skutočná sezóna sa pre nás začne až v play-off. Ešte tam ale nie sme," povedal kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

Rangers opäť víťazne

Piate víťazstvo z ostatných siedmich duelov zaznamenali hráči New York Rangers, ktorí zdolali Washington 2:1. Marián Gáborík bol aktívny, ale cestu do siete si nenašla ani jedna z jeho šiestich striel.

O triumfe Rangers rozhodol Derek Stepan. Rangers sa proti Capitals činili, brankára Bradena Holtbyho ohrozili 40-krát. Osem pokusov podnikol Rick Nash.

O jednu strelu menej ako Gáborík poslal na bránku Minnesoty Tomáš Tatar, jeho Detroit neuspel na ľade Minnesoty 2:3.

Pre Red Wings je to tretia prehra v rade. Detroit viedol 2:0, ale domáci napokon výsledok otočili. Prvý presný zásah v kariére dosiahol Jason Zucker.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára nahodil v 31. min puk na bránku Winnipegu, ktorý šikovne tečoval do siete Tyler Seguin. Boston napokon zdolal Winnipeg na jeho ľade 3:2, rozhodujúci presný zásah zaznamenal v úvode tretej časti hry Brad Marchand. Chára nazbieral v tejto sezóne šesť kanadských bodov (2+4), vo Winnipegu bol najvyťaženejším hráčom Bruins (23:35 min). Boston vyhral v piatich zo siedmich zápasov na klziskách súperov a s 20 bodmi je lídrom Severovýchodnej divízie. "Dosiahli sme veľké a dôležité víťazstvo. Bol to náročný zápas," uviedol po stretnutí Zdeno Chára.

Halák na striedačke

Brankár Jaroslav Halák po uzdravení zostal proti Vancouveru ešte na striedačke a sledoval počínanie Jaka Allena pri víťazstve 4:3 po samostatných nájazdoch.

"Každý brankár túži po troch víťazstvách v rade v úvode kariéry v NHL. Mne sa to podarilo, musím povedať, že som mal aj šťastie. Pomohli mi výrazne aj spoluhráči," uviedol Allen.

Obranca Blues Barret Jackman nastúpil na 613. zápas v drese tohto tímu a v historickej klubovej tabuľke sa vyrovnal na 7. mieste Alovi MacInnisovi.

O víťazstve Pittsburghu v Buffale 4:3 rozhodol 124 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času americký obranca Paul Martin.

Najvýraznejšie obohatili svoje štatistiky hosťujúci Sidney Crosby a Pascal Dupuis, ktorí si pripísali na konto zhodne po tri body. Calgary zdolalo v priebehu piatich dní druhýkrát Dallas, keď o výsledku 4:3 rozhodlo troma gólmi v tretej tretine.

Výsledky:

Buffalo - Pittsburgh 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Góly: 7. C. Hodgson (Ehrhoff, T. Vanek), 30. T. Vanek (Ehrhoff, Ennis), 46. Ott (Gerbe, Hecht) - 1. P. Dupuis (Orpik, Kunitz), 2. Crosby, 48. P. Dupuis (Letang, Crosby), 58. P. Martin (Crosby, P. Dupuis)

Chicago - Los Angeles 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 7. Seabrook (Keith, Frolík), 11. J. Toews (Keith, Seabrook), 21. Sharp (J. Toews, Oduya) - 41. M. Richards (Kopitar, Doughty), 53. M. Richards (Doughty, Justin Williams)

Winnipeg - Boston 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 22. Burmistrov (Bogosian, Redmond), 40. E. Kane (Antropov, Burmistrov) - 31. Seguin (CHÁRA, P. Bergeron), 40. Paille (Boychuk, Kelly), 41. Marchand (P. Bergeron, C. Bourque)

New York Rangers - Washington 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 28. Hagelin (McDonagh, Nash), 45. Stepan (Del Zotto, B. Richards) - 2. Carlson (Ribeiro, Fehr)

Dallas - Calgary 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Góly: 22. Roussel (Eakin, Ryder), 23. R. Smith (D. Roy, L. Eriksson), 36. Garbutt (Robidas) - 9. Cammalleri (Tanguay, Wideman), 42. Horák (Bouwmeester, Červenka), 43. Stajan (Stempniak, Glencross), 51. Begin (Butler, Comeau)

Minnesota - Detroit 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Góly: 30. Heatley (M. Koivu, Parise), 34. Zucker, 34. T. Mitchell (Granlund) - 9. Brunner (Daciuk, Zetterberg), 21. Daciuk (Zetterberg, Lashoff)

Vancouver - St. Louis 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Kesler (D. Sedin, H. Sedin), 20. H. Sedin (Burrows, Edler), 59. Raymond - 14. Oshie (Backes, Perron), 28. A. McDonald (Tarasenko, Jackman), 48. Berglund (Sobotka, C. Stewart), rozhodujúci sam. nájazd Oshie

10. Richard Pánik (Tampa Bay) 3 0 0 0 -2 0 1

Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odohrané zápasy, góly, asistencie, body, plus/mínus body, trestné minúty a strely na bránku.

Brankári:

1. Jaroslav Halák (St. Louis) 5 3 0 0 72 8 2,10 88,9 %

2. Peter Budaj (Montreal) 3 1 1 1 86 10 3,24 88,4 %

Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, víťazstvá, prehry v riadnom hracom čase, prehry po predĺžení, úspešné zákroky, inkasované góly, priemer gólov na zápas a úspešnosť zákrokov.