Slalomové zlato získal Hirscher, Adam Žampa zaskočil esá

Slovenský reprezentant Adam Žampa dosiahol v druhom kole najlepší čas spomedzi všetkých pretekárov.

SCHLADMING 17. februára - Rakúšan Marcel Hirscher získal na 42. majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Schladmingu zlatú medailu v nedeľňajšom slalome mužov.

Dvadsaťtriročný domáci pretekár si na svoje konto pripísal premiérové individuálne zlato z MS, celkovo v Schladmingu nazbieral tri medaily: predtým zlatú v tímovej súťaži a striebornú v obrovskom slalome.

Hirscher v nedeľu potvrdil dominanciu v najtočivejšej disciplíne v alpskom lyžovaní, veď v seriáli Svetového pohára v tejto sezóne vyhral štyri zo siedmich slalomov, v zostávajúcich troch nechýbal na stupňoch pre víťazov.

"Stále tomu nemôžem uveriť. Dnešné preteky boli veľmi náročné, pre víťazstvo som však urobil všetko a teraz som plný emócií. Na štarte druhého kola som sám seba presviedčal, že o nič nejde a ide len o súťaž. Tak som sa zbavil nervozity,“ cituje portál laola1.at víťaza slalomu Marcela Hirschera.

Striebro si v sobotu vyjazdil Nemec Felix Neureuther, bronz ďalší Rakúšan Mario Matt. Obhajca najcennejšieho kovu z predchádzajúceho svetového šampionátu Francúz Jean-Baptiste Grange obsadil 12. priečku. Sen Američana Teda Ligetyho o štvrtom zlate z MS v Schladmingu sa rozplynul už v 1. kole, ktoré najúspešnejší lyžiar tohtoročných majstrovstiev sveta nedokončil.

Adam Žampa skolil v druhom kole esá

Slovenský reprezentant Adam Žampa, ktorý po 1. kole figuroval na 24. mieste, sa vynikajúcou druhou jazdou posunul na výbornú 15. pozíciu. V 2. kole si 22-ročný Popradčan pripísal najlepší čas, neprekonali ho ani esá z medailových priečok.

Adam Žampa má za sebou úspešný šampionát, na ktorom sa až trikrát prebojoval do najlepšej dvadsiatky - po trinástom mieste v superkombinácii a sedemnástom v obrovskom slalome skončil v slalome pätnásty.

Adamov brat Andreas bol po 1. kole na 43. mieste, ale druhú jazdu nedokončil. Ďalší Slovák Vladimír Siráň nedokončil už prvé kolo.

MS v Schladmingu (Rak.) - nedeľa - výsledky:

Slalom mužov: 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:51,03 min, 2. Felix Neureuther (Nem.) +0,42 s, 3. Mario Matt (Rak.) +0,65, 4. André Myhrer (Švéd.) +1,05, 5. Ivica Kostelič (Chor.) +1,12, 6. Alexis Pinturault (Fr.) +1,24, 7. Fritz Dopfer (Nem.) +1,49, 8. Jens Byggmark (Švéd.) +1,82, 9. Mattias Hargin (Švéd.) +1,93, 10. Mitja Valenčič (Slovin.) +2,17,... 15. Adam Žampa +2,86, Andreas Žampa nedokončil 2. kolo, Vladimír Siráň (všetci SR) nedokončil 1. kolo