Nie je kabelka ako kabelka
Dobré noviny
Dobré noviny

Nie je kabelka ako kabelka

Milé dámy, viete si predstaviť život bez svojej kabelky? Vec, po ktorej siahneme vždy, keď opúšťame naše domovy a vrháme sa do víru každodenného života, pre nás plní takú neoceniteľnú úlohu, že sa stala samozrejmosťou a našou prirodzenou súčasťou. Môžete si povedať, ide len o obyčajný módny doplnok, ale ruku na srdce, je pre nás kabelka skutočne taká obyčajná?

Kabelky a tašky sa spomedzi ostatných módnych doplnkov vymykajú práve svojou užitočnosťou a praktickým využitím. Zatiaľ čo naše fungovanie bez náušníc či obľúbených náramkov si asi dokážeme pomerne jednoducho predstaviť, kam by sme dali peňaženky, kľúče, diáre a ďalšie naše malé poklady, ktoré využívame v každodennom živote?

Okrem hodnoty úžitkovej je samozrejme na druhom mieste hodnota estetická. Po zvážení kapacitných požiadoviek preto musí nami zvolená kabelka zodpovedať aj nášmu vkusu a taktiež by mala ladiť s ostatnými časťami našej garderóby. Poznáte však pocit, keď vo výklade obchodu uvidíte krásnu kabelku, po ktorej ste už dlho túžili? Vtedy pravdepodobne ostatné praktické požiadavky ustúpia bokom.

Muži sú vo výbere týchto doplnkov vo väčšine prípadov čisto prakticky zmýšľajúce tvory a postačí  im aj jednodouchá taška cez plece, ktorú využívajú na všetky príležistosti až do úplneho zodratia materiálu. Samozrejme, česť výnimkám, ktoré dbajú aj o túto časť outfitu. Ženy však výberu vhodnej kabelky a tašky venujú omnoho významnejšiu pozornosť.  Kabelka sa  predsa stane súčasťou našej osoby, našou vizitkou a verifikovateľným dôkazom nášho vkusu a štýlu. Nezáleží na tom, či je to kabelka cez rameno, do ruky, alebo pracovná taška na notebook a dokumenty. Dôležité je, aby vybraný kus zodpovedal určitým kritériám, ktoré sú, samozrejme, od ženy k žene veľmi individuálne.

Mohlo by sa zdať, že pri súčasnej ponuke trhu s módnymi doplnkami je výber bezproblémový, no nemusí to byť ani zďaleka také jednoduché. Situáciu vo významnej miere uľahčuje široká ponuka eshopov, ktoré ponúkajú nedozierne množstvo kabeliek rôznych tvarov, veľkostí a metariálov. Jedným z nich aj ja crossbody.sk, ktorý ponúka širokú paletu kvalitných a finančne dostupných dámskych a pánskych doplnkov tohto druhu.

Pravdepodobne netreba zdôrazňovať, že výber kabeky by mal okrem svojej praktickej podstaty robiť svojmu užívateľovi aj radosť. Ak práve v tejto chvíli zvažujete kúpu novej kabelky či tašky, držíme vám palce, aby ste boli so svojím výberom maximálne spokoní. Najmä pokiaľ ide o príslušníčky ženského pohlavia určite platí, že nie je kabelka ako kabelka.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…