Martin Kližan mal Simona na lopatkách, stopli ho kŕče
SITA
SITA

Martin Kližan mal Simona na lopatkách, stopli ho kŕče

Slovenský tenista roka prehral v piatkovom stretnutí na turnaji v Rotterdame so Gillesom Simonom.

ROTTERDAM 16. februára - Slovenský tenista Martin Kližan viedol v piatkovom štvrťfinále dvojhry v holandskom Rotterdame o set a brejk nad favorizovaným Francúzom Gillesom Simonom, ale neskôr odstúpil pre zdravotnú indispozíciu za stavu 7:6 (6), 3:6, 0:3 a uznal, že sa musí naučiť lepšie si rozkladať sily.

Veľmi dlhý prvý set

"Prvý set bol veľmi náročný. Trval takmer hodinu a pol, čo sa nevidí často. Simon má taký štýl, že hrá ´priamky´ so strašne nízkym odskokom , ja som chcel byť pri každej lopte, dával som do toho 120 percent a napokon mi to bolo osudné. Minul som priveľa energie. Mal som ho pritom na lopatkách. Ak by som si podržal servis na 2:0 v druhom sete, možno by všetko bolo inak - trochu by mi odľahlo, takto to zostalo stále v kŕči," povedal Martin Kližan pre agentúru SITA.

K okolnostiam svojho odstúpenia dodal: "Kedysi som mal problémy s chodidlami, robili sa mi tam pľuzgiere. Aj fyzioterapeut mi potvrdil, že som si to teraz asi prisilno zatiahol. Znecitlivilo mi to prsty na nohách, tie partie sa mi zle okysličovali a zrejme to vyrazilo aj do stehien. Už som si prečítal aj na internete, že medzi najčastejšie príčiny kŕčov nôh patrí neprekrvenie chodidiel. Ja som si vo štvrtom geme prvého setu prestal cítiť palec na nohe a postupne aj zostávajúce prsty."

Simon bol podľa Kližana už hotový

Zverenec Karola Kučeru Kližan ľutuje nevyužitú šancu, kvalita tenisu proti 14. mužovi svetového rebríčka bola pred prepuknutím hendikepu povzbudzujúca: "Simon bol v podstate už hotový. Bolo vidieť, že tiež toho má dosť, špekuloval, vymýšľal ´blbosti´, diskutoval s rozhodcom. Už som ho mal a je to veľká škoda, pretože za semifinále by som získal 180 bodov, čo je veľa. Navyše, hral by som v ňom s Benneteauom namiesto Federera... Zo 7:6, 1:0 s brejkom sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyhráva, lenže Simon je taký krtko - zalieza, zozadu to nahadzuje, všetko chytí. Musím sa naučiť lepšie si šetriť sily. Pri skóre 2:3 v druhom sete prišli náznaky kŕčov, prehral som si servis zo 40:15. Neskôr už boli tie kŕče také silné, že sa to nedalo vydržať. Ešte som skúsil dosiahnuť obrat v tom druhom sete, išiel som do každej lopty, returnoval som ´padne - nepadne´, ale proti takémuto hráčovi to nemôže viesť k úspechu."

Nováčik roka 2012 na hlavnom profesionálnom okruhu Kližan podotkol, že terajšie problémy mohli nepriamo vyvstať z nedávnych s rukou: "Počas toho zápalu zápästia som nemohol riadne trénovať. Teraz sa ukázalo, že takýto výpadok si človek nemôže dovoliť." Dvadsaťtriročný Bratislavčan letí v sobotu večer do francúzskeho Marseille. Nepredpokladá, že by sa prípadne nestihol pozviechať: "Dnes som ešte rozbitý, ale zajtra už budem v pohode. Určite tam idem. Kondičný tréner Juraj Dulík letí domov a do Marseille za mnou pricestuje Kájo Kučera."

Už ste čítali?

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…