Veronika Velez-Zuzulová na MS medailu nezískala
SITA
SITA

Veronika Velez-Zuzulová na MS medailu nezískala

V sobotňajšom slalome žien na majstrovstvách sveta bola najrýchlejšia americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová.

SCHLADMING 16. februára - Američanka Mikaela Shiffrinová získala na 42. majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Schladmingu zlatú medailu v sobotňajšom slalome žien.

Vo veku 17 rokov a 340 dní sa stala treťou najmladšou slalomovou majsterkou sveta, mladšie boli pri triumfe v najtočivejšej disciplíne na MS len Hanni Wenzelová z Lichtenštajnska (v roku 1980) a Esme MacKinnonová z Veľkej Británie (1931).

Líderka hodnotenia slalomu v seriáli Svetového pohára je navyše ôsmou najmladšou víťazkou ktorejkoľvek disciplíny na svetovom šampionáte a od triumfu svojej krajanky Diann Roffeovej-Steinrotterovej v obrovskom slalome v roku 1985 najmladšou majsterkou sveta vôbec.

"Dnešok je taký príjemne šialený. Prúdi mnou veľa emócií. V prvom kole som mala veľmi ťažké nohy a nešla som podľa svojich predstáv, akoby som sa ešte neprebudila. Potom som dostala situáciu pod kontrolu," cituje portál laola1.at víťazku Shiffrinovú.

Striebro si v sobotu vyjazdila domáca reprezentantka Michaela Kirchgasserová, bronz líderka po 1. kole Švédka Frida Hansdotterová. Útok na štvrtú medailu na MS v Schladmingu nevyšiel suverénnej líderke celkového hodnotenia SP Slovinke Tine Mazeovej, ktorá skončila piata.

Obhajkyňa prvenstva spred dvoch rokov Rakúšanka Marlies Schildová, pre ktorú bol svetový šampionát v domácom prostredí prvým štartom po nepríjemnom decembrovom zranení kolena s následnou operáciou, si vyjazdila 9. pozíciu. Najlepší čas v druhom kole dosiahla celkovo šiesta Maria Pietiläová-Holmnerová zo Švédska

Slovenská medailová nádej Veronika Velez-Zuzulová si v 2. kole udržala 7. miesto z 1. jazdy a dosiahla svoj najlepší výsledok na MS. V minulosti v Aare 2007 bola v superkombinácii deviata a pred dvoma rokmi v Garmisch-Partenkirchene v slalome desiata.

Jana Gantnerová po 35. priečke v 1. kole obsadila napokon 32. pozíciu a Barbora Lukáčová sa zo 48. miesta posunula na konečnú 42. priečku. Petra Vlhová nedokončila prvé kolo.

MS v Schladmingu (Rak.) - sobota - výsledky:

slalom žien - po elitnej tridsiatke 2. kola: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:39,85 min, 2. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +0,22 s, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,26, 4. Tanja Poutiainenová (Fín.) +0,61, 5. Tina Mazeová (Slovin.) +0,76, 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,06, 7. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +1,33, 8. Šárka Záhrobská (ČR) +1,37, 9. Marlies Schildová (Rak.) +1,58, 10. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,67

Už ste čítali?

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…