Na čo myslieť pri výbere oblečenia a doplnkov
Dobré noviny
Dobré noviny

Na čo myslieť pri výbere oblečenia a doplnkov

Výnimočné udalosti si zaslúžia výnimočnú prípravu. Svoje o tom vedia najmä ženy, ktoré počas slávnostných príležitostí túžia byť krásne a dokonale upravené.

Rôzne spoločenské udalosti, na ktorých sa plánujeme počas roka zúčastniť, zamestnávajú našu myseľ omnoho skôr pred tým, ako ona slávnostná udalosť skutočne nastane. Uvažujeme nad tým, čo si oblečieme, aké šperky, kabelku a účes si zvolíme. Ticho pritom závidíme našim polovičkám, ktoré majú svoju slávnostnú prípravu odbavenú sprchou a siahnutím po jednom zo slávnostných oblekov.

Základným kritériom nášho rozhodovania je samotná povaha slávnostnej udalosti. Podľa nej sa v konečnom dôsledku rozhodujeme o tom navýznamnejšom parametri slávnostnej úpravy, ktorým sú  slávnostné šaty. Zvažujeme rôzne dĺžky, materiály a strih, ktoré sú na danú udalosť vhodné. Je samozrejme rozdiel, či ide o slávnostný ples, neformálnejšiu recepciu, galavečer alebo návštevu divadla. Ak si však nie sme isté, účinným kompasom v tejto oblasti býva jednoducho spýtať sa, čo si oblečie kamarátka, švagriná či kolegyňa. Ak sa obe nie celkom trafíte, aspoň v tom trapase nebudete sama.

Po účese a topánkach prichádzajú na rad slávnostné doplnky. Aj napriek tomu, že nie všetky z nás majú k dispozícii klenoty z kráľovských perál, my ženy vieme veľmi dobre čarovať aj s omnoho lacnejšími doplnkami. Výsledný efekt by mal pôsobiť slávnostne a zvýrazňovať našu prirodzenú krásu a pôvab. Dôležité je tiež to, aby sme to s množstvom šperkov prílič neprehnali. Povedzme si pravdu, prstene a náramky sú fajn, ale mať ich päť na jednej ruke určite nemusíme.

Nezabúdajte tiež na luxusné kabelky, do ktorých šikovne ukryjete rúž, pudrenku a možno aj sem tam nejaké peňaženky pre každý prípad. Jej tvar, veľkosť a materiál by mali byť samozrejme ladiace s vašim celkovým outfitom. Na výber máte k dispozícii obrovské množstvo krásnych kúskov, z ktorých si určite vyberiete tú pravú.

Nie nadarmo sa hovorí, že žena je tou najkrajšou ozdobou svojho muža. Obzvlášť počas výnimočných slávnostných udalostiach si my ženy dávame veľmi záležať na tom, aby si každý mohol platnosť tohto tvrdenia overiť už pri prvom pohľade.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…