Vo svete kníh a hudby
Dobré noviny
Dobré noviny

Vo svete kníh a hudby

Ak zvažujete darček či originálne prekvapenie pre známeho, priateľa alebo vašu lásku, máte k dispozícii skutočne nedozerné možnosti na výber. O voľbe vhodného darčeka sa toho popísalo skutočne už veľa. V tomto článku sa však pozrieme na darčeky, ktorými sa zavďačíte aj tým najnáročnejším oslávencom.

Pri výbere darčeka zvažujeme viacero premenných. Tou najvýznamnejšou je jednoznačne osobnosť obdarovaného. Podľa toho ako danú osobu poznáme, zvažujeme aj darček, o ktorom predpokladáme, že oslávenca určite poteší. Ak si však nie sme istí preferujeme takzvané univerzálne darčeky, ktorými síce nič nepokazíme, no na druhej strane ani neoslníme.

Ak však vkus oslávenca dobre poznáme a ide napríklad o osobu, ktorá rada číta, určite vsaďte práve na túto voľbu. Nenápadne sa tiež môžete snažiť zistiť, aký literárny štýl je pre danú osobu momentálne najzaujímavejší a ktoré diela plánuje v budúcnosti prečítať. V prípade dobrodružnejšieho čitateľa určite poteší napríklad obľúbený Dominik Dán či detektívna klasika z dielne Agathy Christie. V prípade milovníka cestopisov, romantických príbehov, či náučnej literatúry máte taktiež k dispozícii veľké množstvo slovenských aj zahraničných titulov. Pri ich výbere môžete pohodlne využiť  napríklad internetove kníhkupectvo, vďaka ktorému sa vyhnete riziku, že titul, ktorý ste si zvolili, v kamennej predajni nenájdete.

Ďalším typom darčeka, ktorý nie len poteší, ale poslúži tiež na rozvoj prirodzeného talentu, ukrývajú hudobniny. Áno, tušíte správne. Hovoríme o darovaní hudobného nástroja. Tento typ daru je vhodný predovšetkým pre naše ratolesti a to špecificky vtedy, keď samé prejavia záujem alebo nadanie v oblasti hudby a hudobnej tvorby. Či už vyberáte kvalitné gitary, husle, flauty, či klavír, určite si pri svojom výbere nechajte poradiť od odborníkov, ktorí vám radi poskytnú usmernenie a odporučia vhodný nástroj. Hudobný nástroj predsa predstavuje väčšiu investíciu ako kúpa oblečenia, hračiek, či novej školskej tašky pre naše deti.

Darček, ktorý sa rozhodnete venovať oslávencovi, môže mať okrem aktuálneho potešenia aj užitočnú hodnotu pre obdarovaného. Práve medzi takéto dary môžeme zaradiť knihy a hudobné nástroje, ktorým bol tento článok venovaný. Veríme, že týmto článkom sme vás inšpirovali a zároveň podnietili k hľadaniu ďalších originálnych a prospešných darov pre vašich blízkych.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…