Mario Balotelli opäť zaistil výhru pre milánske AC
SITA
SITA

"Rossoneri" obsadili v ligovej tabuľke tretie miesto za Neapolom. Na lídra z Turína strácajú 11 bodov.

RÍM 15. februára - Kontroverzný futbalista Mario Balotelli opäť zaistil víťazstvo svojmu tímu AC Miláno v talianskej najvyššej ligovej súťaže Serie A 2012/1013.

"Rossoneri" zdolali v piatkovom zápase 25. kola Parmu 2:1. Viac ako 33-tisíc divákov videlo na San Siro prvý gól v 39. minúte. Postaral sa o to Argentínčan Gabriel Paletta v drese hostí, ktorý pri obrannom zákroku nešťastne zmenil smer lopty pred brankárom Nicolom Pavarinim a milánsky veľkoklub sa tešil z vedenia 1:0.

"Poistku" pre domácich zaistilo "zlé dieťa" talianskeho futbalu Mario Balotelli. Dvadsaťdvaročný kanonier poslal v 78. minúte duelu po zahraní voľného kopu svoju ďalekonosnú vizitku priamo za chrbát Pavariniho.

Parma následne vrhal všetky svoje sily do útoku a odmenou pre nich bol gól z 93 minúty, kedy mníchovský rodák Nicola Sansone stanovil konečné skóre zápasu na 2:1.

Milánčanom patrí momentálne v tabuľke tretie miesto za Neapolom s Markom Hamšíkom. Na lídra z Turína strácajú 11 bodov.