Košice Región Turizmus sa budúci rok zameria na pamiatky UNESCO
TASR
TASR

Košice Región Turizmus sa budúci rok zameria na pamiatky UNESCO

Košický kraj sa stal v lete tohto roka v rámci krajov na Slovensku skokanom roka v návštevnosti.

Zatraktívniť Košice prostredníctvom rekonštrukcie a reštaurátorských prác v interiéri Dómu sv. Alžbety a jeho južnej – Matejovej veže, je cieľom investičného projektu neziskovej organizácie Perly Gotickej cesty. Na snímke v pozadí Dóm sv. Alžbety, v popredí Michalská kaplnka. — Foto: TASR/František Iván

Košice 16. decembra (TASR) – Krajská organizácia Košice Región Turizmus sa chce v budúcom roku zamerať na propagáciu lokalít zapísaných v Zozname prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. V Košickom kraji je takýchto lokalít desať, pričom z Košíc sa dá dostať autom do 100 minút k 16 takýmto pamiatkam.

"V roku 2017 chce preto Košice Región Turizmus výdatne propagovať práve zaujímavé lokality zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO na našom území. Prispieť by k tomu mala aj možnosť získania finančnej podpory cez program KSK Terra Incognita na rozvoj zaujímavých miest či pamiatok, ktoré sa nachádzajú v okruhu do 15 kilometrov od pamiatok UNESCO," uviedla dnes výkonná riaditeľka organizácie Lenka Vargová Jurková. K zvýšeniu atraktivity medzinárodne ocenených pamiatok by mali prispieť aj nostalgické jazdy historickými vlakmi.

Košice Región Turizmus patrí na Slovensku podľa jej šéfky k priekopníkom virtuálnej reality. Návštevníci si v budúcom roku budú môcť v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej ulici v Košiciach obzrieť celé námestia či interiéry budov cez špeciálne VR okuliare. Súčasťou najnovších aktivít organizácie sú aj atraktívne destinačné videá zo Spiša, Slovenského raja, Zemplína, Tokaja a Gemera. "Ľudovú tradíciu zas priblížime cez remeselný kumšt a aj recepty tradičných jedál našich predkov, čím chceme dať modernému digitálnemu obsahu autentický, ľudský a originálny rozmer," priblížila ďalšie novinky Vargová Jurková. Aktuality vrátane najnovších videí nájdu záujemcovia na webbstránke www.kosiceregion.com alebo na facebookovskom profile organizácie.

Košický kraj sa stal v lete tohto roka v rámci krajov na Slovensku skokanom roka v návštevnosti. Počet domácich návštevníkov medziročne stúpol o 36 percent, zahraničných návštevníkov pribudlo ešte viac - až o 60 percent. Najviac zahraničných návštevníkov prišlo z Českej republiky – 12.037, pričom ich počet stúpol o 94,5 percenta. Najvýraznejšie medziročne pribudlo poľských turistov – o 129,8 percenta, celkovo ich v lete prišlo 6653.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…