Košice Región Turizmus sa budúci rok zameria na pamiatky UNESCO
TASR
TASR

Košice Región Turizmus sa budúci rok zameria na pamiatky UNESCO

Košický kraj sa stal v lete tohto roka v rámci krajov na Slovensku skokanom roka v návštevnosti.

Zatraktívniť Košice prostredníctvom rekonštrukcie a reštaurátorských prác v interiéri Dómu sv. Alžbety a jeho južnej – Matejovej veže, je cieľom investičného projektu neziskovej organizácie Perly Gotickej cesty. Na snímke v pozadí Dóm sv. Alžbety, v popredí Michalská kaplnka. — Foto: TASR/František Iván

Košice 16. decembra (TASR) – Krajská organizácia Košice Región Turizmus sa chce v budúcom roku zamerať na propagáciu lokalít zapísaných v Zozname prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. V Košickom kraji je takýchto lokalít desať, pričom z Košíc sa dá dostať autom do 100 minút k 16 takýmto pamiatkam.

"V roku 2017 chce preto Košice Región Turizmus výdatne propagovať práve zaujímavé lokality zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO na našom území. Prispieť by k tomu mala aj možnosť získania finančnej podpory cez program KSK Terra Incognita na rozvoj zaujímavých miest či pamiatok, ktoré sa nachádzajú v okruhu do 15 kilometrov od pamiatok UNESCO," uviedla dnes výkonná riaditeľka organizácie Lenka Vargová Jurková. K zvýšeniu atraktivity medzinárodne ocenených pamiatok by mali prispieť aj nostalgické jazdy historickými vlakmi.

Košice Región Turizmus patrí na Slovensku podľa jej šéfky k priekopníkom virtuálnej reality. Návštevníci si v budúcom roku budú môcť v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej ulici v Košiciach obzrieť celé námestia či interiéry budov cez špeciálne VR okuliare. Súčasťou najnovších aktivít organizácie sú aj atraktívne destinačné videá zo Spiša, Slovenského raja, Zemplína, Tokaja a Gemera. "Ľudovú tradíciu zas priblížime cez remeselný kumšt a aj recepty tradičných jedál našich predkov, čím chceme dať modernému digitálnemu obsahu autentický, ľudský a originálny rozmer," priblížila ďalšie novinky Vargová Jurková. Aktuality vrátane najnovších videí nájdu záujemcovia na webbstránke www.kosiceregion.com alebo na facebookovskom profile organizácie.

Košický kraj sa stal v lete tohto roka v rámci krajov na Slovensku skokanom roka v návštevnosti. Počet domácich návštevníkov medziročne stúpol o 36 percent, zahraničných návštevníkov pribudlo ešte viac - až o 60 percent. Najviac zahraničných návštevníkov prišlo z Českej republiky – 12.037, pričom ich počet stúpol o 94,5 percenta. Najvýraznejšie medziročne pribudlo poľských turistov – o 129,8 percenta, celkovo ich v lete prišlo 6653.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…